Wisła Płock trzyma się czołówki. Eksnafciarze strzelali gole

Po wyjazdowym zwycięstwie z Sandecją Nowy Sącz (3:1) płoccy piłkarze nożni z dorobkiem 12 punktów zajmują czwarte miejsce. Do lidera Chrobrego Głogów tracą dwa ?oczka?.

Głogowianie w niedzielę skromnie pokonali na wyjeździe Rozwój Katowice 1:0. Jedyny gol w tym spotkaniu padł tuż przed przerwą, jego autorem był Michał Ilków-Gołąb. Drugi w tabeli jest olsztyński Stomil, który ma jeszcze do rozegrania zaległy pojedynek z Bytovią Bytów (23 września). W sobotę przed własną publicznością olsztynianie wygrali z Chojniczanką Chojnice 2:0. Gospodarze przez blisko pół godziny grali w dziesięciu. Za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić obrońca Tomasz Wełna. Stało się to sześć minut po tym, gdy ten zawodnik zdobył drugiego gola dla Stomilu. Jeszcze w pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Michał Trzeciakiewicz.

Najwięcej goli obejrzeli kibice w Bytowie i Grudziądzu - po pięć. Bytovia przegrała u siebie z Dolcanem Ząbki aż 1:4. Po dwa trafienia w tym meczu zaliczyli Daniel Gołębiewski i Damian Świerblewski. Honorowego gola dla Bytovii zdobył Krzysztof Bąk. W 65. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Janusz Surdykowski (Bytovia), jego strzał obronił bramkarz Mateusz Kryczka. Minutę później gospodarze grali w dziesięciu, czerwoną kartkę dostał Marek Opałacz.

W Grudziądzu trzecie zwycięstwo odniósł bydgoski Zawisza, który pokonał Olimpię 3:2. Sędzia pokazał w tym spotkaniu aż osiem żółtych kartek. Bydgoszczanie awansowali na piąte miejsce w tabeli, mają punkt straty do Wisły i trzy punkty do prowadzącego Chrobrego.

Olimpia Grudziądz będzie kolejnym rywalem Wisły Płock. Mecz zostanie rozegrany w Płocku w sobotę o godz. 19.

Drugą porażkę z rzędu zanotował GKS Bełchatów. Po porażce tydzień temu z Wisłą Płock tym razem przegrał u siebie z GKS-em Katowice 1:2. Bramkę dla zwycięskiej ekipy strzelił były rozgrywający płockiej Wisły Filip Burkhardt. Katowiczanie niemal przez cały mecz grali w osłabieniu, już w 10. minucie czerwoną kartkę za faul zobaczył Adrian Jurkowski. Ostatecznie kończyli to spotkanie w dziewięciu, bo za czerwoną kartkę boisko - już w doliczonym czasie gry - musiał opuścić Grzegorz Goncerz.

Cenny punkt Wigrom Suwałki w meczu na wyjeździe z MKS-em Kluczbork zapewnił były pomocnik Wisły Płock Piotr Ruszkul. Eksnafciarz wpisał się na listę strzelców w 67. minucie spotkania.

To jego pierwsze trafienie w ekipie z Suwałk. Wigry z dorobkiem 11 punktów zajmują wysokie, szóste miejsce.

Tylko punkt wywalczyła Arka Gdynia, która w Siedlcach zremisowała z Pogonią 2:2. Co ciekawe, to czwarty mecz z rzędu, w którym gdynianie nie są w stanie wygrać. Wcześniej zremisowali z MKS-em Kluczbork (1:1) oraz przegrali z Wigrami Suwałki (0:2) i Zagłębiem Sosnowiec (2:4).

Pojedynek Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec został przełożony na 29 września.

Wyniki 7. kolejki:

-- piątek: Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 2:3

-- sobota: GKS Bełchatów - GKS Katowice 1:2, MKS Kluczbork - Wigry Suwałki 1:1, Bytovia Bytów - Dolcan Ząbki 1:4, Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 1:3, Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 2:0

-- niedziela: Rozwój Katowice - Chrobry Głogów 0:1, Pogoń Siedlce - Arka Gdynia 2:2