Sokół zaatakował. Lider nie dla Motoru

Nie udała się wyprawa Motoru na Podkarpacie. Sokół Sieniawa już w pierwszej połowie strzelił dwa gole i mimo prób odwrócenia wyniku piłkarze Dominika Nowaka nie zdobyli nawet punktu.

Motor Lublin przyjechał do Sieniawy podbudowany zwycięstwem w meczu na szczycie ze Stalą Rzeszów (1:0). Jednak Sokół nie zamierzał oddawać punktów lublinianom bez walki. Sposób na podopiecznych Dominika Nowaka znalazł Paweł Hass. Potężny pomocnik w pierwszej połowie dwa razy pokonał Krzysztofa Żukowskiego.

Motor starał się odrobić straty, a najbliżej zdobycia gola lublinianie byli po błędzie Pawła Lipca. Były bramkarz Motoru nie potrafił wyprowadzić piłki spod swojej bramki i wybiciem z linii musiał go ratować jego partner z defensywy. Lipiec zrehabilitował się tuż przed gwizdkiem na przerwę, gdy bardzo mocnym strzałem próbował go pokonać Maciej Wojczuk.

Zaraz po przerwie obserwowaliśmy wymianę ciosów. Gospodarze zagrozili lubelskiej bramce po strzałach Hassa i Pigana. Motor odpowiedział uderzeniem Wojczuka. W 65. minucie na placu pojawił się Paweł Myśliwiecki, który po chwili kąśliwym strzałem próbował zaskoczyć Lipca. Bramkarz Sokoła wybił futbolówkę przed siebie. Dopadł do niej Wojczuk, zmniejszając straty. Motor rzucił wszystkie siły do ataku. Okazje do zdobycia gola mieli Artur Gieraga, Tomasz Tymosiak i Michał Paluch, ale wynik meczu już się nie zmienił.

Porażka z Sieniawą spycha Motor z pozycji lidera. Na czele tabeli jest Avia Świdnik, która tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedza żółto-biało-niebieskich i Lubliniankę. Trzy zespoły z Lubelszczyzny po 7 kolejkach mają po 15 punktów na koncie.

Bramki: Hass (26., 38.) - Wojczuk (66.)

Sokół: Lipiec - Skała, Flis (46. Pigan), Bańka, Padiasek (90. Trawka), Sywyj, Szewc (72. Wilusz), Walat, Sowiński, Hass (80. Jędyras), Rak.

Motor: Żukowski - Falisiewicz, Gieraga, Prusinowski (76. Mroczek), Szywacz, Król (65. Myśliwiecki), Tymosiak, Stachyra, Paluch, Wojczuk (82. Wolski), Drozd.

Pozostałe wyniki 7. kolejki III ligi:

Izolator Boguchwała Chełmianka Chełm 1:2, JKS 1909 Jarosław - Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:1, Stal Rzeszów - Karpaty Krosno 1:1, Sokół Sieniawa - Motor Lublin 2:1, AMSPN Hetman Zamość - Resovia 0-4, Wólczanka Wólka Pełkińska - Lewart Lubartów 3:0,

Lublinianka Lublin - Polonia Przemyśl 1:1, Piast Tuczempy - Orlęta Radzyń Podlaski 0-1, Orzeł Przeworsk - Avia Świdnik 1:4.