Wisła z charakterem. Wygrała w Nowym Sączu, dwa gole Recy

Drugie z rzędu, a czwarte w tym sezonie zwycięstwo odnieśli piłkarze nożni Wisły Płock. W sobotę na wyjeździe pokonali Sandecję Nowy Sącz 3:1.
Znakomita w wykonaniu płocczan była szczególnie druga połowa, w której strzelili rywalom trzy gole. Po pierwszej połowie nafciarze musieli jednak odrabiać straty, w 37. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola głową dla gospodarzy zdobył Mateusz Bartków. Potrzebowali zaledwie sześciu minut drugiej części gry, by doprowadzić do remisu. Fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się specjalista w tym elemencie gry w płockim zespole Cezary Stefańczyk. Kolejne gole były już autorstwa jednego piłkarza, 20-letniego Arkadiusza Recy.

Przypomnijmy, że ten młody piłkarz należy do grona zawodników, którzy wzmocnili szeregi Wisły w letnim okienku transferowym!

Wynik mógł być bardziej okazały, bo płocczanie stworzyli sporo okazji do strzelenia gola. Zabrakło odrobinę więcej skuteczności.

W tym sezonie to najwyższa wygrana Wisły Płock. W poprzednim sezonie nafciarze wygrywali 3:1 z Chrobrym Głogów (u siebie), a na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Po zwycięstwie w Nowym Sączu, Wisła z dorobkiem 12 punktów awansowała na pozycję wicelidera. Prowadzi Dolcan Ząbki, który ma tyle samo punktów co Wisła, ale lepszy bilans bramek.

W następnej kolejce płoccy piłkarze zagrają przed własną publicznością z Olimpią Grudziądz. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 września o godz. 19.

Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 1:3 (1:0)

Bramki: Sandecja - Mateusz Bartków (37.); Wisła - Cezary Stefańczyk (52.), Arkadiusz Reca dwie (56., 83.)

Sandecja: Kozioł - Szeliga, Baran, Bartków, Słaby (67. Sobotka), Małkowski, Kasprzak (71. Aleksander), Szczepański (59. Tarasenko), Nather, Dudzic, Ctvrtnicek

Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, Szymiński, Sielewski, Radić, Rogalski, Łuczak (79. Mroziński), Piotrowski (67. Bąk), Iliew, Reca (89. Łysiak), Lebedyński