Udana inauguracja piłkarek ręcznych. Szczypiorniści też poszli za ciosem

W sobotę swoje mecze rozgrywały szczecińskie zespoły piłki ręcznej - żeńska Pogoń Baltica oraz męska Pogoni Handball.

Pogoń Baltica w pierwszej kolejce nie musiała się specjalnie wysilać, ponieważ we własnej hali podejmowała beniaminka - UKS PCM Kościerzyna. Zgodnie z przewidywaniami szczecińskie szczypiornistki nie miały najmniejszego problemu z rywalkami i gładko wygrały 29:19. Na postawę zespołu nie wpłynął nawet brak dwóch ważnych ogniw - Agaty Cebuli i Darii Zawistowskiej, które są kontuzjowane. Pogoń przez całe spotkanie kontrolowała przebieg meczu i nawet gdy zdarzył się moment przestoju na początku drugiej połowy, wynik ani przez chwilę nie był zagrożony. Efektownie było szczególnie na samym początku, kiedy to podopieczne Adriana Struzika prowadziły 8:1 i 14:4. Inauguracja przebiegła więc gładko i bez problemu.

Pogoń Baltica Szczecin - UKS PCM Kościerzyna 29:19 (18:8)

PB: Płaczek, Kozłowska, Orowicz - Zimny 5, Głowińska 3, Masna 3, Gadzina 3, Jaszczuk 3, Sabała 2, Stasiak 2, Szczecina 2, Kochaniak 2, Noga 0, Costa 0, Królikowska 0.

Równie łatwej przeprawy nie mieli za to szczypiorniści Pogoni, którzy na wyjeździe grali z Zagłębiem Lubin. Granatowo-bordowi do spotkania na Dolnym Śląsku przystąpili podbudowani sukcesem w meczu z Vive Tauron Kielce. Pierwsza połowa nie należała jednak do udanych, ponieważ do przerwy to gospodarze prowadzili aż 13:5. W drugiej połowie szczecinianie wrócili jednak do gry i do 54. minuty konsekwentnie zmniejszali straty. Wtedy na tablicy widniał już wynik 20:20. Pogoń poszła za ciosem i dorzuciła w samej końcówce jeszcze dwa trafienia, a Zagłębie odpowiedziało zaledwie jednym. W związku z tym to szczecinianie wygrali spotkanie 22:21 i dali kolejny sygnał, że będą się w tym sezonie liczyć.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 21:22 (13:5)

Pogoń: Kryński, Tatar, Kowalski - Zając, Bruna 6, Walczak 4, Gierak 4, Zaremba 3, Krupa 2, Krysiak 1, Jedziniak 1, Kniazieu 1, Biernacki 0, Fedeńczak 0.