Pojedynek piłkarzy Jagiellonii w meczu reprezentacji. Górą Konstantin Vassiljev

Reprezentacja Estonii wygrała w sobotę 1:0 z Litwą w spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy. Jedynego gola w tym meczu zdobył Konstantin Vassiljev z Jagiellonii

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Estonia i Litwa rywalizują w grupie E eliminacji mistrzostw Europy. Po rozegraniu sześciu serii spotkań pierwsza z ekip plasowała się na czwartek pozycji w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów, z kolei Litwa była piąta (sześć "oczek"). W sobotę doszło do konfrontacji tych drużyn, a zarazem było to też starcie dwóch graczy Jagiellonii.

Od pierwszej minuty w barwach Estonii na murawę wybiegł Konstantin Vassiljev. Natomiast w podstawowym składzie Litwy zagrał Fedor Cernych, który w ostatnim dniu okienka transferowego podpisał kontrakt z drużyną z Białegostoku. Górą z tego pojedynku wyszedł Vassiljev. Pomocnik w 71. minucie zdobył bowiem gola na wagę trzech punktów. Vassiljev w 90. minucie został zmieniony przez Siima Lutsa. Z kolei Cernych rozegrał całe spotkanie.

Kolejne spotkania w reprezentacjach zawodnicy Jagiellonii mogą rozegrać we wtorek. Wówczas Estonia zmierzy się na wyjeździe ze Słowenią, a Litwa podejmie San Marino.