Stal Stalowa Wola - GKS Tychy 1:1. Stalówka wciąż niepokonana u siebie

Remisem 1:1 zakończył się mecz 7. kolejki pomiędzy Stalą Stalowa Wola i GKS-em Tychy. Hutnicy podtrzymali więc serie bez porażki na własnym stadionie.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLSobotni mecz nie mógł lepiej rozpocząć się dla Stali Stalowa Wola. Już w 3. minucie na strzał z ponad 30-stu metrów zdecydował się Damian Łanucha. Pomocnik uderzył znakomicie i bezradny Paweł Florek musiał wyciągać piłkę z siatki. Gospodarze mogli pójść za ciosem i szybko podwyższyć na 2:0, ale Adrian Bartkiewicz po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nieznacznie się pomylił. W odpowiedzi Marcin Radzewicz wpadł z futbolówką w pole karne i tylko dobra interwencja Tomasza Wietechy uchroniła Stalówkę od utraty gola. Co nie udało się Radzewiczowi wyszło Danielowi Tanżynie. Kwadrans po stracie bramki pomocnik GKS-u po rzucie rożnym pokonał Wietechę id doprowadził do wyrównania.

Wynik spotkania już nie uległ zmianie. Obie drużyny stworzyły sobie wprawdzie kilka okazji, ale jednym i drugim brakowało skuteczności. Niecelnie strzelali m.in. Dawid Jabłoński, Tomasz Płonka czy Mateusz Mączyński i Radzewicz. Aktywny był szczególnie ten ostatni, który co rusz absorbował uwagę golkipera Stali. Wietecha jednak był pewnym punktem miejscowych i mecz zakończył się remisem.

Stalówka spotkanie z GKS-em kończyła w "dziesiątkę". Mateusz Jagiełło w doliczonym czasie gry musiał opuścić boisko, po tym jak obejrzał drugą żółtą kartkę. Warto dodać, że pomocnik na boisku spędził tylko 25. minut, po tym jak zmienił Michała Kachniarza.

Remisując z GKS-em Stal wciąż pozostaje niepokonana na własnym stadionie w tym sezonie. Podopieczni trenera Jaromira Wieprzęcia w czterech spotkaniach przy Hutniczej zdobyli osiem z dziewięciu wywalczonych punktów w 7. kolejkach.

STAL STALOWA WOLA1 (1) GKS TYCHY1 (1)
Bramki: Łanucha (3.) - Tanżyna (18.)

Stal: Wietecha - Bartkiewicz, Wawrzyński, Bogacz Ż, Kowalski - Mikołajczak, Giel (90. Siudak), Łanucha, Kachniarz (65. Jagiełło Ż Ż CZ), Jabłoński (78. Kantor Ż)- Oziębała Ż (70. Płonka Ż).

GKS: Florek - Bukowiec, Boczek Ż, Duda (69. Okuniewicz), Górkiewicz (64. Grzybek) - Grzeszczyk, Mączyński Ż, Radzewicz, Szczęsny (74. Wodecki Ż), Tanżyna - Zganiacz Ż.