Futbol amerykański. 14 Panter w składzie reprezentacji Polski. To rekord

Aż 14 zawodników Panthers Wrocław zostało powołanych do reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim na towarzyskie spotkanie Polska - Belgia. To rekordowa liczba zawodników na co dzień trenujących w jednej drużynie.
Sezon Topligi Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego dobiegł końca, ale Wrocław wciąż udowadnia swoją mocną pozycję na mapie dyscypliny. Po świetnie przygotowanym sześciodniowym zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportowym w Cetniewie sztab trenerski zdecydował się powołać aż 14 zawodników, którzy na co dzień bronią barw Panthers Wrocław.

- To dla nas wielki moment i ogromne wyróżnienie. Staramy się zapewniać naszym zawodnikom jak najlepsze warunki do treningów i gry. Cieszymy się, że to Wrocław jest najliczniej reprezentowanym miastem w reprezentacji Polski - mówi Jakub Głogowski, menedżer Panthers.

Teraz przed kadrowiczami bardzo pracowity okres. Już 12 września zmierzą się w Gdyni z reprezentacją Belgii, a dokładnie dwa tygodnie później w Lublinie z doświadczoną reprezentacją Rosji. Mecze towarzyskie będą przygotowaniem do spotkania eliminacji mistrzostw Europy, w którym zmierzymy się w październiku z Czechami.

- Po raz pierwszy Polska walczy o awans do tak prestiżowego turnieju jak mistrzostwa Europy. To kolejny dowód na to, jak prężnie rozwija się futbol amerykański w naszym kraju. Liczymy na sukcesy naszej kadry narodowej, które mają na celu przygotowanie drużyny do igrzysk The Worlds Games 2017 - opowiada Głogowski.

Zarząd klubu liczy również, że to nie koniec powołań, ponieważ kilku zawodników z przyczyn zdrowotnych lub osobistych nie mogło uczestniczyć w zgrupowaniu w pełnym wymiarze, ale ich gra w kadrze może być tylko kwestią czasu.

Zawodnicy Panthers powołani na mecz Polska - Belgia:

Szymon Adamczyk, Robert Rosołek, Maciej Włodarczyk, Rafał Rogaczewski, Marcin Kwaśkiewicz, Bartosz Dziedzic, Tomasz Dziedzic, Patryk Matkowski, Dawid Tarczyński, Kamil Ruta, Krzysztof Wis, Karol Mogielnicki, Krzysztof Tomczak, Dawid Pańczyszyn