Hokej. GKS Tychy w wielkim stylu sięgnął po Superpuchar [ZDJĘCIA]

Hokeiści GKS-u Tychy rozgromili 6:1 na swoim lodowisku Cracovię w meczu o Superpuchar.

W poprzednim sezonie tyszanie wywalczyli dublet - mistrzostwo i Puchar Polski. Na rywala została wybrana drużyna krakowska, która zdobyła Superpuchar rok wcześniej.

Tyszanie szczególnie zaimponowali w pierwszej tercji, którą wygrali 3:0. Wszystkie bramki mistrzów Polski były na dodatek bardzo efektowne. Na początku drugiej tercji Cracovia zdobyła gola, w 30. min Damian Słaboń nie wykorzystał rzutu karnego dla niej. GKS szybbko rozwiał jej nadzieje i dołożył kolejne gole. Bohaterem spotkania był napastnik GKS-u Jarosław Rzeszutko, zdobywca trzech goli.

Ligowy sezon rozpoczyna się w niedzielę.

GKS Tychy - Cracovia 6:1 (3:0, 2:1, 1:0).

Bramki: 1:0 Kolusz (9), 2:0 Komorski (18), 3:0 Rzeszutko (19), 3:1 Sinagl (23), 4:1 Rzeszutko (33), 5:1 Rzeszutko (37), 6:1 Bagiński (42).

Kary: 31 - 10 minut. Widzów: 2200.