Troje lekkoatletów ZTE Radom jedzie na młodzieżowe mistrzostwa

Podczas weekendu (5 - 6 września) odbędą się 32. młodzieżowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Zawody organizowane są w Białymstoku.
Na stadionie miejscowego Podlasia o laury MP do lat 23 powalczy Aneta Rydz. Zawodniczka radomskiego ZTE wystąpi w konkursie skoku wzwyż i jest faworytką do złotego medalu. Zresztą jej trener Piotr Gos specjalnie nie ukrywa, że tak właśnie jest. - Co prawda Aneta trochę ostatnio odpoczywała, bo przecież w sezonie letnim miała bogaty kalendarz startów, ale w Białymstoku powinna wygrać [ latem zdobyła m.in. brązowy medal MP seniorek - przyp. red]. Oczywiście w sporcie jest różnie, jednak jest w tej kategorii wiekowej to ona otwiera listy rankingowe. Musi to tylko potwierdzić, osobiście liczę na złoto - skomentował trener Gos.

Tymczasem z radomskiego klubu w stolicy Podlasia zaprezentuje się jeszcze dwoje płotkarzy. W biegach na 100 metrów przez płotki (w eliminacjach i ewentualnie w finale A) wystartuje Martyna Mąkosa. Z kolei jej klubowy kolega Piotr Szewczyk szykuje się do startu na 400 m przez płotki.