Znów pobiegną przez dwa mosty. Jest już prawie 700 chętnych!

W niedzielę 13 września po raz czwarty odbędzie się Półmaraton Dwóch Mostów. - Od kilku tygodni widać wzmożony ruch na mostach. Widać, że płoccy biegacze bardzo poważnie przygotowują się do tej imprezy - mówi Robert Czwartek, dyrektor ratuszowego wydziału sportu i rekreacji.
Płocki półmaraton z roku na rok zyskuje coraz większy prestiż. Tegoroczna edycja została wpisana do kalendarza Komisji Europejskiej "European Week of Sport - be active", którego partnerami jest m.in. telewizja Eurosport czy EHF.

Do tej pory chęć udziału w imprezie zgłosiło 700 zawodników, m.in. z Warszawy, Gdańska, Katowic. Są też goście ze Stanów Zjednoczonych. Liczba uczestników może wzrosnąć. Limit wynosi 1000 osób. Zapisy nadal trwają.

Jak wziąć udział w płockim Półmaratonie Dwóch Mostów? Do 10 września można się zgłosić, wypełniając formularz na stronie www.polmaraton.plock.eu. Opłata startowa wynosi 80 zł. Potem zgłoszenia będą przyjmowane już tylko w biurze zawodów (w Małachowiance) w sobotę i niedzielę. Opłata wyniesie 100 zł.

W ramach opłaty startowej każdy zawodnik dostanie specjalne pakiety startowe, w których znajdą się koszulka termoaktywna, numer startowy i talon na posiłek regeneracyjny, chip elektroniczny do pomiaru czasu oraz napój izotoniczny.

Biegaczy na trasie będą zagrzewać do boju muzycy. Zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury, Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Szkoły Muzycznej.

Trasa półmaratonu, podobnie jak w latach poprzednich, pozostaje niezmieniona. Start i meta biegu usytuowane będą na Starym Rynku, natomiast trasa poprowadzi przez dwa płockie mosty, wałem przeciwpowodziowym na Radziwiu oraz ulicami: Grabówką, Norbertańską i Mostową.

Organizatorzy już teraz wszystkich serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tej największej płockiej imprezie biegowej. A kibiców do dopingowania. Specjalnie dla nich na Starym Rynku zostanie ustawiony telebim, na którym będzie można śledzić zmagania biegaczy. Transmisję będzie można oglądać również na stronie internetowej www.petrotel.pl.