Dawid Kudła z Pogoni ukarany. Sfinansuje oprawę meczu z Piastem

Bramkarz Pogoni Szczecin Dawid Kudła został ukarany przez klub karą finansową za kibicowanie... Górnikowi Zabrze.
Dawid Kudła został sfotografowany w kibicowskiej koszulce Górnika Zabrze podczas ligowego spotkania tego klubu z Cracovią. Zdjęcie wywołało wśród kibiców Pogoni Szczecin sporo dyskusji i zdaniem większości zachowanie bramkarza Dumy Pomorza było niestosowne. Górnik to ligowy rywal Pogoni, a golkiperowi za niedługo przyjdzie bronić w meczu z zabrskim klubem.

Zarząd klubu zabrał głos w związku z całą sprawą i ukarał Kudłę karą finansowa w wysokości 1000 zł. Uznano to za złamanie jednego z punktów kontraktu. Sam zawodnik przyjął karę i wyjaśnił, że koszulkę dostał od jednego z niepełnosprawnych kibiców. Jednocześnie poprosił, aby cała kwota została przekazana na sfinansowanie oprawy na sektorze rodzinnym. Kudła zafunduje więc granatowo-bordową "baloniadę" już na najbliższym meczu Pogoni z Piastem Gliwice.

W związku z tą sprawą Jakub Bohun z biura prasowego Pogoni wysłał do mediów następujące oświadczenie:

Podczas wczorajszego posiedzenia Zarządu Pogoni Szczecin SA omawiano m.in. kwestię zachowania Dawida Kudły, który został sfotografowany w kibicowskiej koszulce Górnika Zabrze podczas ligowego spotkania tego klubu.

Zarząd przyjął wyjaśnienia bramkarza, który poinformował, że koszulkę otrzymał i założył na prośbę niepełnosprawnego kibica Górnika Zabrze. W związku ze złamaniem jednego z punktów kontraktu zawodnika, władze klubu postanowiły nałożyć na niego karę finansową w wysokości 1000 złotych. 

Jednocześnie Dawid Kudła zawnioskował również do Zarządu o przekazanie kary na organizację oprawy w sektorze rodzinnym podczas najbliższego meczu ligowego z Piastem Gliwice. Zarząd przychylił się do prośby piłkarza i przekazał całą sumę kary na zakup balonów w barwach klubu.Urodzony na Śląsku Dawid Kudła ma 23 lata. Piłkarską karierę rozpoczynał właśnie w Górniku Zabrze (w zespole juniorów). Od sezonu 2013/2014 w Pogoni. Od obecnego sezonu jest pierwszym bramkarzem portowców.

Co ciekawe - poprzedni pierwszy bramkarz szczecińskiego klubu Radosław Janukiewicz reprezentuje teraz Górnika.