Liga Europejska. Pierwszy rywal Lecha Poznań uratował punkt w meczu portugalskiej ekstraklasy

Trzy mecze i trzy remisy - to bilans otwarcia sezonu w ekstraklasie Portugalii drużyny Belenenses Lizbona. W poniedziałek przeciwnicy Lecha Poznań w grupie I Ligi Europejskiej przegrywali na swoim stadionie z Maritimo Funchal 0:1, ale potrafili wywalczyć punkt.

To był pojedynek piątej (Belenenses) z dziewiątą (Maritimo) drużyną poprzedniego sezonu. Teraz obie ekipy nie wygrały jeszcze meczu ligowego - zespół z Funchal ma na koncie dwa remisy i porażkę, ale był bliski wywalczenia kompletu punktów w Lizbonie. Maritimo prowadziło bowiem od 33. minuty po bramce Brazylijczyka Fransergio. Wyrównał czterdzieści minut później Miguel Rosa.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę zobaczył Tiago Rodrigues. Mecz na Estadio do Restelo oglądało tylko 2,8 tys. widzów.

Belenenses będzie pierwszym grupowym rywalem piłkarzy Lecha Poznań. Mistrzowie Polski zagrają z Portugalczykami 17 września przy Bułgarskiej na początek zmagań w grupie I Ligi Europejskiej. W Lizbonie obie ekipy zmierzą się 26 listopada w przedostatniej serii spotkań.