Jakub Błaszczykowski zagra przeciwko Lechowi Poznań? Jest o krok od Fiorentiny

Reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski przejdzie w poniedziałek testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z AC Fiorentina. Włosi to jeden z przeciwników Lecha Poznań w grupie I Ligi Europejskiej.


Jakub Błaszczykowski ma kontrakt z Borussią Dortmund ważny jeszcze przez prawie trzy lata, ale w tym sezonie nie zagrał jeszcze dla BVB. To decyzja nowego trenera dortmundczyków Thomasa Tuchela.

Reprezentant Polski musi więc odejść z klubu, by grać. Zainteresowane sprowadzeniem Polaka były VfB Stuttgart, Betis Sevilla i Everton, ale w poniedziałek do gry włączyła się Fiorentina. Według informacji "Przeglądu Sportowego" Jakub Błaszczykowski jest już w drodze do Włoch, gdzie ma przejść standardowe testy medyczne, a potem podpisać kontrakt z klubem z Florencji. Zostanie do niego wypożyczony na rok z opcją transferu definitywnego.

Fiorentina szuka skrzydłowego, gdyż możliwe jest odejście doświadczonego hiszpańskiego pomocnika Joaquina, który chce wrócić do Betisu Sewilla. Zwolnione przez Polaka miejsce w Borussii Dortmund ma zająć Adnan Januzaj z Manchesteru United.

Jeżeli Jakub Błaszczykowski zostanie wypożyczony do Fiorentiny, będzie mógł zostać przez nią zgłoszony do gry w Lidze Europejskiej. A w niej Włosi będą jesienią grali w grupie I, razem z FC Basel, Lechem Poznań i Belenenses Lizbona. Mecze Fiorentiny z "Kolejorzem" zaplanowano na 22 października w Italii oraz 5 listopada przy Bułgarskiej w Poznaniu.