Tłum kibiców witał kolarzy pod zamkiem w Ciechanowie [FOTO]

Ponad 900 kolarzy wzięło udział w wyścigu kolarskim SK bank Mazovia MTB Marathon w Ciechanowie. Uczestnicy startowali na czterech dystansach: Mini, Giga, Mega i Hobby.

Już na starcie pod zamkiem w Ciechanowie zawodników SK bank Mazovia MTB Marathon witały tłumy lokalnych kibiców. Był też prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, który pojechał z zawodnikami na dystansie Hobby. - Wyjątkowa frekwencja ponad 900 kolarzy nie była przypadkowa, ponieważ trasa w Ciechanowie jest dobrze znana zawodnikom Mazovii, a samo miasto przyciąga pięknym otoczeniem i wyjątkowym klimatem - podkreślają organizatorzy. - Zawody były dużym lokalnym wydarzeniem, które przyciągnęło na start wielu mieszkańców Ciechanowa. Ten sukces jest zasługą bardzo dobrej współpracy organizatora z urzędem miejskim, który był współorganizatorem tej wielkiej sportowej imprezy.

Podczas maratonu rozegrane zostały wyścigi dla dzieci MiniMini+ Mazovia, organizowane w trakcie zmagań dorosłych zawodników. Na specjalnie wytyczonej pętli rywalizowało ze sobą ponad 70 maluchów podzielonych na kategorie. Tej zabawie towarzyszyła znana wszystkim z ekranów telewizyjnych Rybka MiniMini.

Trudność maratonu niewątpliwie podniosła wysoka temperatura, a ta udzieliła się zawodnikom, co widać było na finiszach. Dystans Giga, który liczył 83 km, przyciągnął niemal 50 śmiałków. Wśród nich liderem został Michał Wyżlic (Retro Rowery Duda Team), który samotnie przekroczył metę z przewagą ponad 2 minut przed doświadczonym Arturem Korcem (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn). Trzeci zameldował się Adrian Jusiński (TRW Cloudware Team). Na tym dystansie wzięły udział dwie zawodniczki. Zwyciężyła Małgorzata Lutecka (iFON.pl), druga była Olga Niewiarowska (Trek Honda Gdynia).

Na dystansie Mega triumfował Bartek Borowicz (APS Polska Cozmobike), drugie miejsce zajął Łukasz Góralewski (Inter Cars). Na trzecim miejscu zameldował się Bartosz Grędziński (Retro Rowery Duda Team). Wśród pań na dystansie Mega najlepsza okazała się Agnieszka Uroda-Hampelska (Orbea Polsport Group). Prawie sześć minut straty miała druga zawodniczka Joanna Gumieniak (Bike Atelier Team). Na pozycji numer trzy sklasyfikowana została Elżbieta Tyszkiewicz. Bardzo dużą frekwencję zanotował dystans Hobby, bo aż 160 zawodników. Wśród nich było wielu mieszkańców Ciechanowa, którzy pojechali w specjalnie przygotowanych przez urząd miasta koszulkach.

Odbędą się jeszcze trzy etapy SK bank Mazovia MTB Marathon. Kolejna impreza w Olsztynie - 6 września.