Zamiast Karola Linettego z Lecha Poznań Club Brugge wziął piłkarza FC Porto

Nigeryjczyk Mikel Agu został nowym pomocnikiem Club Brugge. Belgowie na tę pozycję chcieli kupić Karola Linettego z Lecha Poznań, ale nie doszli do porozumienia z mistrzami Polski w sprawie wysokości transferu.


Klub z Brugii nie chciał zapłacić czterech milionów euro, których Lech Poznań oczekiwał za Karola Linettego. W ostatnich dniach Belgowie wydali jednak ponad pięć milionów euro i ściągnęli trzech zawodników.

Najwięcej, bo 3,5 mln euro, Club Brugge zapłacił za Leandro Pereirę, napastnika sprowadzonego z Palmeiras Sao Paolo. Dwa miliony euro kosztował inny gracz ataku, Jelle Vossen, wykupiony z Burnley FC.

Na pozycję środkowego pomocnika, na którą szykowany był Karol Linetty, belgijski klub wypożyczył na rok Nigeryjczyka Mikela Agu. To 22-letni gracz, starszy od lechity o dwa lata. Został ściągnięty z rezerw FC Porto, ale ma już za sobą dwa występy w pierwszym zespole tego klubu.

Po odpadnięciu z walki o Ligę Mistrzów Club Brugge zagra w tym sezonie w Lidze Europejskiej. Spotka się tam w jednej grupie z Legią Warszawa.

Karol Linetty przyznał, że chciał odejść do Belgii. - Byłem blisko transferu, ale nic z tego nie wyszło - stwierdził pomocnik Lecha Poznań, rozczarowany brakiem porozumienia między klubami.