Sport.pl

Sławomir Peszko wróci do ekstraklasy? Ale nie do Lecha Poznań

PRZEGLĄD PRASY. Reprezentant Polski i były skrzydłowy Lecha Poznań Sławomir Peszko ma odejść z 1. FC Koeln i zostać piłkarzem Lechii Gdańsk. ?Kolejorz? nie był w stanie spełnić oczekiwań finansowych 30-letniego piłkarza - twierdzi weszlo.com.


Od 2011 roku, gdy Sławomir Peszko odszedł do 1. FC Koeln, rozegrał dla klubu z Kolonii 85 meczów, zdobył w nich pięć goli i zaliczył szesnaście asyst. W tym sezonie ani razu nie wyszedł jednak na boisko i musi teraz szukać sobie nowej drużyny. Weszlo.com twierdzi, że w poniedziałek, w ostatnim dniu okresu transferowego, 32-krotny reprezentant Polski podpisze kontrakt z Lechią Gdańsk.

"Sam zawodnik ustalił już szczegóły indywidualnej umowy i w tym momencie wydaje się, że transakcja dojdzie do skutku. Wiadomo, że na Peszkę chętkę miał także Lech Poznań, ale oferował mu zbyt mało" - czytamy w artykule .

Sławomir Peszko grał przy Bułgarskiej przez dwa i pół sezonu - od połowy 2008 roku do końca 2010 roku. Zaliczył 68 występów ligowych, w których strzelił jedenaście goli. Był gwiazdą drużyny, która w 2009 roku zdobyła Puchar Polski, a rok później także mistrzostwo i Superpuchar.

Odszedł do 1. FC Koeln, a w międzyczasie występował także w zespole Wolverhampton Wanderers - w sezonie 2012/13 zagrał w Anglii trzynaście razy.

Więcej o: