Ponad 15 tysięcy kibiców w Tauron Arenie Kraków. Rekord! [WIDEO]

Towarzyski mecz piłkarzy ręcznych Vive Kielce z Paris Saint Germian (32:32) obejrzała rekordowa publiczność, jeśli chodzi o spotkanie drużyn klubowych, które grają pod dachem.
Wcześniej należał do siatkarzy Skry Bełchatów i Resovii, których oklaskiwało 12,5 tysiąca fanów w łódzkiej Atlas Arenie. Bertus Servaas, prezes piłkarzy ręcznych Vive, miał jednak ambicje, by zgromadzić jeszcze większą publiczność. Udało się m.in. dzięki temu, że krakowska Tauron Arena jest największa w Polsce. Na dodatek na wysokości zadania stanął dział marketingu klubu - musiał na mecz sparingowy przyciągnąć taką rzeszę kibiców. Z Kielc i okolic wsiedli w ponad sto autokarów, cztery pociągi i setki samochodów - w sumie było ich około 9 tysięcy. Trybuny pomogli zapełnić fani piłki ręcznej z Krakowa i całego kraju.

O tyle było ich łatwiej ściągnąć, że Vive to od lat najlepsza drużyna w kraju, w której grają doskonale znani kibicom reprezentanci Polski - Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski czy Michał Jurecki, uzupełnieni zagranicznymi gwiazdami - Ivanem Cupicie czy Julenem Aguinagalde. Rywal też był z najwyższej półki - PSG uważa się za najbogatszy klub świata, a Nikolę Karabaticia za najlepszego piłkarza ręcznego.

Mecz może nie stał na najwyższym poziomie, ale przyniósł mnóstwo emocji. Zakończył się sprawiedliwym remisem 32:32.

A poza walką na boisku wyglądał tak: