Siatkarki Developresu wróciły z obozu w Tryńczy. Czas na sparingi

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zakończyły dziesięciodniowy obóz przygotowawczy w Tryńczy. - Wykonaliśmy sto procent założonego planu - mówi trener rzeszowskiej drużyny, Mariusz Wiktorowicz.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLObóz w Tryńczy był głównym punktem przygotowań Developresu SkyRes Rzeszów do drugiego w historii klubu sezonu w ORLEN Lidze. W ciągu dziesięciu dni siatkarki trenowały dwa razy dziennie. Do południa prowadzone były zajęcia w siłowni i sensometryka. Popołudniami szlifowanie formy pod kątem technicznym i taktycznym. - Dźwigałyśmy spore ciężary. Po pięciu dniach odczuwałyśmy już mały kryzys - przyznała Magda Jagodzińska, atakująca Developresu.

Oprócz ciężkiej pracy był też czas na odpoczynek i integracje. W przerwie letniej rzeszowski zespół zakontraktował siedem nowych zawodniczek, w tym trzy z zagranicy. Dla sztabu szkoleniowego było więc ważne, by drużyna dobrze się poznała. Zorganizowano spływ kajakowy i ognisko. Siatkarki wybrały też kapitana zespołu. Została nim Joanna Kapturska, atakująca, która ma na koncie 16 występów w reprezentacji Polski. - Obóz sprawił, że coraz lepiej się rozumiemy i dogadujemy. W drużynie nie ma żadnych podziałów. Dziewczyny z zagranicy fajnie weszły w zespół. Co więcej, Ana [Otasević - przy. red.], Nikolina [Jelić - przyp. red.] i Weseła [Bonczewa - [przyp. red.] starają się mówić po polsku. Szybko się uczą i to cieszy - podkreśliła atakująca Developresu.

Z pobytu w Tryńczy zadowolony jest też trener, Mariusz Wiktorowicz. - To był bardzo udany obóz zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Wykonaliśmy sto procent założonego planu. Zespół się poznał i skonsolidował. Warunki mieliśmy bardzo dobre. Wszystko było na miejscu, hala, siłownia, restauracja i hotel. Niczego nam nie brakowało i na szczęście obyło się bez kontuzji - mówi trener, który po powrocie z obozu dał trzy dni wolnego swoim zawodniczkom.

Zespół do zajęć wróci w poniedziałek. W międzyczasie Otasević, Jelić i Bonczewa wzięły udział w konferencji prasowej, podczas której klub podpisał dwuletnią umowę z firmą KIA Multitruck. Na mocy umowy nowy sponsor techniczny przekazał pięć aut, w tym trzy samochody wspomnianym, zagranicznym siatkarkom.

Do rozpoczęcia sezonu w ORLEN Lidze pozostało półtora miesiąca. Przed inauguracyjnym mecze z PGE Atomem Trefl Sopot (17 października) Developres rozegra cztery turnieje sparingowe. To ostatni etap przygotowań do ligi. Pierwszy turniej rzeszowski zespół czeka w przyszły weekend w Wieliczce. Następne w Ostrowcu Świętokrzyskim, Karpaczu i na koniec, tydzień przed startem ORLEN Ligi w Rzeszowie.