Nowy napastnik coraz bliżej Zawiszy. Kto nim jest? [WIDEO]

Marjan Altiparmakovski ma być nowym piłkarzem bydgoskiego klubu. Napastnik w tej chwili negocjuje swoje odejście z Rabotnickiego Skopje.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Rozmowy w sprawie pozyskania byłego młodzieżowego reprezentanta Macedonii trwały od kilku tygodni. Od samego początku przeszkodą była gra jego drużyny w europejskich pucharach. Przygoda z nimi zakończyła się dopiero w czwartek. Rabotnicki przegrał w dwumeczu z Rubinem Kazań i to Rosjanie awansowali do fazy grupowej Ligi Europy.

Występujący na pozycji napastnika 24-letni Altiparmakovski w latach 2010-2012 zagrał w 21 spotkaniach młodzieżowej reprezentacji Macedonii. W przeszłości występował w lidze greckiej w zespołach Skody Xanthi i Paniliakosu.

- Obserwowaliśmy go od pewnego czasu i bardzo chcemy, by do nas trafił - mówi Łukasz Skrzyński, dyrektor sportowy Zawiszy.

Dla bydgoszczan oprócz poziomu prezentowanego przez piłkarza ważny był także inny aspekt. Altiparmakovski, choć jest Macedończykiem, posiada również chorwacki paszport. To bardzo dobra wiadomość dla Zawiszy. Chorwacja w przeciwieństwie do Macedonii jest bowiem członkiem Unii Europejskiej. W myśl przepisów Polskiego Związku Piłki Nożnej w I lidze w jedenastce w danym zespole może grać tylko jeden zawodnik spoza UE. W Bydgoszczy jest ich aż trzech - dwaj Czarnogórcy Blażo Igumanović i Marko Banović oraz Gruzin Giorgi Alawerdaszwili.

Banović obecnie jest kontuzjowany. Trener Rumak stawia na Igumanovicia, który jest podstawowym bocznym obrońcą drużyny. To oznacza, że Alawerdaszwili musi siedzieć na ławce rezerwowych. To się może zmienić. Działacze mają nadzieję, że przed końcem sierpnia, kiedy to zamyka się okno transferowe, uda się wypożyczyć Gruzina do innego klubu.

Nasi piłkarze w sobotę w kolejnym meczu I ligi w Bydgoszczy zmierzą się (18) z Sandecją Nowy Sącz.