Uzdolniony bramkarz Radomiaka trafi do stołecznej Legii

Kamil Bielikow, 14-letni bramkarz MSPN Radomiak Radom będzie od 1 września piłkarzem Legii Warszawa. To bardzo dobra wiadomość dla młodego golkipera, bo nie od dziś wiadomo, że szkolenie bramkarzy w Legii jest na najwyższym poziomie.
Kamil trenuje w Radomiaku od kilku lat, uczęszczał do klasy sportowej w Publicznym Gimnazjum nr 22. Do tej pory wraz z drużyną Zielonych z rocznika 2001 grał w Ekstralidze Mazowieckiej Trampkarzy, czyli najwyższym poziomie rozgrywek w regionie w tej kategorii wiekowej. Regularnie trenował także z pierwszym zespołem drużyny ze Struga.

- Odznacza się świetną koordynacja ruchową i dobrą grą nogami. Dobra postawa Kamila między słupkami została zauważona przez skautów Legii. Ostatnio był trzykrotnie na kilkudniowych konsultacjach w Warszawie. Także ostatnie dni spędził na treningach z Grzegorzem Szamotulskim trenerem bramkarzy Akademii Piłkarskiej Legii, a kiedyś świetnym golkiperem, także reprezentacji Polski. To on stwierdził, że chce mieć młodego radomianina w prowadzonej przez siebie grupie - czytamy w komunikacie MSPN Radomiak. Trenerami klubowymi Bielikow w Radomiaku są Maciej Lesisz i Kamil Molga. Treningi bramkarskie prowadzą Piotr Banasiak i Ireneusz Tarwacki.

- Cieszę się bardzo, że Kamil znalazł uznanie w oczach trenerów Legii. To pokazuje, że możemy w Radomiu skutecznie szkolić piłkarskie talenty. Mamy w grupie jeszcze kilku innych zdolnych zawodników, którzy jeśli będą solidnie trenować wkrótce mogą pójść w ślady Kamila lub co najmniej zasilić pierwszy zespół Radomiaka - mówił trener Lesisz.