Żużlowi mistrzowie już grzeją motocykle. Dziś trening i drifty, jutro wielkie ściganie

Kto wygra w sobotę w gorzowskiej rundzie Grand Prix na stadionie im. Edwarda Jancarza? - Chciałbym, aby jeszcze raz było całe podium ze Stali - powiedział prezes Ireneusz Maciej Zmora. - Przede wszystkim jednak liczę na fascynujące wyścigi, bo już wiemy, że trybuny na pewno nie będą puste. Fani jeszcze raz udowodnili, że Gorzów zasługuje na żużlowe imprezy z najwyższego topu.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Przed rokiem wygrał Bartek Zmarzlik, który stał się najmłodszym zwycięzcą turnieju GP - miał wtedy 19 lat i 140 dni. Razem z nim na podium stanęli dwaj inni stalowcy - Matej Zagar i Krzysztof Kasprzak. Czy gorzowski wychowanek jest w stanie powtórzyć sukces? Jeszcze raz wystartuje z tzw. dziką kartą, a już 5 września w Rybniku będzie walczył o stałe miejsce w rywalizacji o mistrza świata na rok 2016.

Obok Zmarzlika i Kasprzaka Polskę reprezentował będzie Maciej Janowski, aktualnie na ósmym miejscu klasyfikacji przejściowej GP (prowadzi Brytyjczyk Tai Woffinden). - Już wiem jak to się robi, ale nie namówicie mnie na jakieś większe przewidywania, bo w Gorzowie znów pojawią się sami najlepsi na świecie - mówił Zmarzlik. - Żużel codziennie uczy pokory, nie wolno sobie planami zbyt mocno obciążać głowy. Ważne, aby motorki jechały, bo wtedy najlepiej bawię się ściganiem. A co z tego wyjdzie, przekonamy się w sobotę wieczorem. Najważniejsze, że znów tu jestem, Grand Prix działa jak największy magnes. Nie wiem, czy już w tym roku, ale na pewno będę się starał, aby w końcu mieć możliwość powalczyć we wszystkich turniejach.

Nie da się przejść obojętnie obok dramatu, jaki dopadł w ostatnią niedzielę Australijczyka Darcy Warda. - Dla nas wszystkich wypadek Darcy'go jest traumatycznym przeżyciem i najbliższe GP będzie odbywało się w cieniu tej tragedii, życie niestety napisało okrutny scenariusz - powiedział prezes Stali Gorzów Ireneusz Maciej Zmora. - Na pewno wszyscy na stadionie wyślemy dla niego wielkie wsparcie. Chcemy, aby to był turniej, który przyciągnie uwagę tym, co dzieje się na torze. Rok temu było fantastyczne ściganie, zakończone triumfem naszych zawodników, którzy zajęli całe podium. Oby tak było i w tym roku.

MOTO RACING SHOW - piątek 28 sierpnia:

godz. 17 - pokazy statyczne na bulwarze zachodnim

godz. 18 - pokaz freestyle motocross

godz. 19 - początek parady na Moście Staromiejskim

godz. 19.15 - rozpoczęcie pokazów dynamicznych, stunt motocyklowy w wykonaniu polskiej i światowej czołówki, drifty, kaskaderzy

godz. 21.30 - koncert zespołu Video (scena Nova Park)

GRAND PRIX NA ŻUŻLU:

piątek 28 sierpnia:

godz. 16 - losowanie numerów startowych w parkingu na stadionie

godz. 17 - oficjalny trening

Wejście na program zawodów, który w cenie 15 zł będzie można nabyć w stadionowych kasach, dla kibiców zostaną udostępnione sektory 24, 25 i 26. Wejście od strony ulicy Jasnej.

sobota 29 sierpnia:

godz. 17 - otwarcie stadionu dla kibiców, muzyka, gry i konkursy na scenie Monster Energy

godz. 17.15 - wybrani żużlowcy będą rozdawać autografy na koronie stadionu

godz. 18.50 - prezentacja zawodników

godz. 19 - rozpoczęcie zawodów

ok. godz. 21.50 - dekoracja zwycięzców

KLASYFIKACJA PO 7. RUNDACH: 1. Woffinden - 91 pkt, 2. Pedersen - 78, 3. Hancock - 65, 4. Zagar - 65, 5. Holder - 61, 6. Iversen - 60, 7. Doyle - 60, 8. Janowski - 58, 9. Jensen - 54, 10. Jonsson - 45, 11. Jonasson - 37, 12. Kildemand - 37, 13. Batchelor - 36, 14. Harris - 34, 15. Hampel - 31, 16. Kasprzak - 25.

GRAND PRIX 2015:

29 sierpnia - GP Polski, Gorzów; 12 września - GP Słowenii, Krsko; 26 września - GP Skandynawii, Sztokholm; 3 października - GP Polski, Toruń; 24 października - GP Australii, Melbourne.

"Pięknie wygląda całe podium z gorzowskiej Stali" [GALERIA ZDJĘĆ Z GP 2014]