Kotwica wygrywa kolejny mecz, Błękitni w kryzysie

W środę swoje ligowe spotkania rozegrały Kotwica Kołobrzeg i Błękitni Stargard Szczeciński.
W stosunku do poprzedniego sezonu obie drużyny zamieniły się rolami. Kołobrzeżanie, którzy cudem uniknęli niedawno spadku do III ligi, wyciągnęli wnioski i wygrali drugi mecz z rzędu. Kotwica gościła na własnym obiekcie sąsiada z tabeli - Okocimskiego Brzesko i pokonała go 2-0. Oba trafienia zapisał na swoje konto Tomasz Bejuk, który przed sezonem odgrażał się, że wyręczy w strzelaniu bramek stopera Jakuba Poznańskiego. Duży udział w zwycięstwie miał też bramkarz Wojciech Małecki. Dzięki wygranej Kotwica awansowała na piąte miejsce w tabeli.

Kotwica Kołobrzeg - Okocimski Brzesko 2:0 (1:0)

Bramki: Bejuk (4. i 85.)

Kotwica: Małecki - Cichy, Poznański, Witt, Rydzak - Wrzesień (68' Nowak), Świechowski (56' Szubert), Żołądź, Sochań, Azikiewicz (83' Kugiel) - Bejuk (90+2' Popiołek).

W znacznie gorszych nastrojach są piłkarze Błękitnych Stargard Szczeciński, którzy odnieśli drugą porażkę z rzędu. Podopieczni trenera Krzysztofa Kapuścińskiego nieoczekiwanie przegrali u siebie z Siarką Tarnobrzeg 1-2. Od pierwszej minuty zadebiutował wypożyczony Jakub Okuszko i na początku zmarnował sytuację sam na sam. Być może gości z południa Polski zmotywowała obecność na trybunach byłego gracza tego klubu - Michała Walskiego z Pogoni. Błękitni mają na koncie tylko cztery punkty i znajdują się w strefie spadkowej.

Błękitni Stargard Szczeciński - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:1)

Bramki: Kazimierowicz (53.) - Martuś (2. i 78.)

Błękitni: Kosiorek - Siwek, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk - Fadecki, Kazimierowicz, Flis (24. Magnuski), Okuszko (46. Bednarski), Gutowski - Wiśniewski (75. Gajda).