Lech Poznań - Videoton Szekesfehervar. Rywal "Kolejorza" sprowadził dwóch piłkarzy - jeden z nich to były zawodnik Liverpoolu

Videoton FC, rywal Lecha Poznań w Lidze Europy, ściągnął dwóch piłkarzy - Zsolta Poloskeiego i Adama Kovacsika. Obaj piłkarze nie zagrają jednak w rewanżowym spotkaniu z "Kolejorzem" ze względów proceduralnych.
Zsolt Poloskei to 24-letni pomocnik, który ostatnio grał w pierwszoligowym MTK Budapeszt. W latach 2008-10 był wypożyczony z MTK do Liverpoolu, ale w ciągu tych dwóch lat nie przebił się do kadry pierwszego zespołu. Po powrocie do swojego macierzystej drużyny był ważnym ogniwem czwartego klubu poprzedniego sezonu na Węgrzech.

Z kolei Adam Kovacsik ma rozwiązać problemy Videotonu z bramkarzami. Kovacsik był członkiem węgierskiej drużyny młodzieżowej, która w 2009 roku zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Egipcie. Ostatnie lata 24-letni bramkarz spędził w klubach z niższych lig włoskich.

"Kolejorz" nie musi się jednak martwić tymi transferami Videotonu. Zarówno Poloskei, jak i Kovacsik w czwartkowym meczu nie zagrają - Videoton po prostu nie zdążył ich zarejestrować do rozgrywek europejskich. Rewanżowe spotkanie Lecha z Videotonem w czwartek o godzinie 19.00 - relacja "na żywo" na poznan.sport.pl, z kolei transmisja meczu na antenie TVP2.