DSF Kick-boxing Challenge w Płocku. Uczestnicy meczu Polska - Węgry

Międzynarodowy mecz Polska - Węgry będzie głównym punktem gali sportów walki DSF Kick-boxing Challenge. Organizatorzy zaplanowali trzy polsko-węgierskie pojedynki na zasadach K-1 i full contact. Impreza odbędzie się 18 września w płockiej Orlen Arenie.
W pierwszym starciu w formule full contact, w wadze półśredniej, zmierzą się 27-letni Gábor Görbics (Titan SE) i Piotr Odważny (KKS Sporty Walki Poznań). Polaka czeka trudna walka, bo jego węgierski rywal to dwukrotny mistrz Europy WAKO i mistrz interkontynentalny WKN. Dwa lata temu triumfował w World Combat Games. W sierpniu tego roku zdobył tytuł mistrza Venum Victory World Series, pokonując świetnego Francuza Mehdi Zatout. Węgier stoczył do tej pory 34 walki, 32 z nich wygrał, z czego 11 zakończył nokautem.

Piotr Odważny nie ma tylu tytułów na koncie. Posterunkowy z Komendy Wojewódzkiej Policji z Poznania zdobył w tym roku tytuł mistrza Polski, wystąpi na mistrzostwach świata w Dublinie. Jeśli pokona Węgra, to ma wielką szansę poprawić swoje miejsce w rankingach.

W kolejnym pojedynku zobaczymy 20-letniego Jana Lodzika z Tajfuna Legionowo. Jego rywalem będzie 22-letni Robert Genczei (Energie Gym). Jan Lodzik należy do elitarnego grona zawodników DSF Kick-boxing Team, ma na koncie tytuły mistrza kraju. Był też drugim zawodnikiem Pucharu Świata. Ale i jego czeka trudna przeprawa. Genczei to mistrz Węgier w formule K-1 i muay thai. Był też drugi na mistrzostwach Europy WAKO. Wygrał już 31 walk, z czego osiem przez nokaut. W ostatniej walce na gali Venum Victory World Series pokonał rodaka Davida Szappanosa przez nokaut w trzeciej rundzie. Zdobył tytuł zawodowego mistrza Węgier w formule K-1.

Sporo radości kibicom może przynieść występ mistrzyni świata i posiadającej pas DSF Kick-boxing Challenge Doroty Godziny (X Fight Piaseczno). Rywalką Polki będzie wicemistrzyni Europy WAKO, 26-letnia Gabriela Busa (Tigers Sada Team). 29-letnia Polka jest faworytką tego pojedynku.