Błękitni Stargard i Kotwica Kołobrzeg grają o kolejne ligowe punkty

II liga piłkarska przyśpiesza. W środę 5. kolejka - Błękitni Stargard Szczeciński i Kotwica Kołobrzeg grają na swoich stadionach.
Po czterech seriach gier nieoczekiwanie wyżej w tabeli są kołobrzeżanie. Kotwica w poprzednim sezonie utrzymała się w II lidze tylko dzięki temu, że Flota Świnoujście i Widzew Łódź wycofały się z rozgrywek na szczeblu centralnym. Pierwsza faza przygotowań przebiegała więc nieco na wariackich papierach, ponieważ długo nie wiadomo było, w której lidze wystartuje "Perła Bałtyku". Ostatecznie Kotwica pozostała na trzecim szczeblu i zespół nadal postanowił prowadzić Piotr Tworek.

Po czterech kolejkach drużyna z Kołobrzegu ma na koncie 5 punktów i w bardzo spłaszczonej tabeli jest na 9. miejscu. W weekend biało-niebiescy odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Nadspodziewanie łatwo pokonali na swoim obiekcie ROW Rybnik 3:1. Jutro, tj. w środę, o godz. 19, na obiekcie im. Sebastiana Karpiniuka będą gościć Okocimskiego Brzesko. Zespół z Małopolski to bezpośredni sąsiad Kotwicy w tabeli, który legitymuje się taką samą liczbą wywalczonych punktów. "Piwosze" w ostatniej kolejce doznali pierwszej porażki w sezonie. Przegrali u siebie z Legionovią 0:1.

Błękitni Stargard Szczeciński mają na koncie cztery punkty i start sezonu można zaliczyć do małych rozczarowań. Być może zawodnicy Krzysztofa Kapuścińskiego nie mogą się otrząsnąć po szybkim odpadnięciu z Pucharu Polski. W weekend stargardzianie przegrali na wyjeździe z Radomiakiem Radom 0:2. Jutro na stadionie przy Ceglanej będą mieli okazję do rehabilitacji. Do Stargardu przyjeżdża Siarka, która jest na 8. miejscu i w weekend wysoko przegrała u siebie z Rakowem Częstochowa 0:3.

Błękitni do środowego meczu przystąpią wzmocnieni między innymi wypożyczonym z Pogoni Szczecin Jakubem Okuszką. Początek o godz. 17.