Rekord Guinnessa pobity w Szczecinie. Jest potwierdzenie

Piotr Misiło rozegrał 100 pojedynków w squasha.
Piotr Misiło został oficjalnie wpisany do Księgi rekordów Guinnessa. Polak rozegrał 100 meczów squasha, jeden po drugim, każdy z innym zawodnikiem. Dokonał tego w 17 godzin 58 minut. Poprzedni rekord należał do Brytyjczyka Davida Lloyda, który w 2011 roku rozegrał 69 spotkań.

Piotr Misiło podjął udaną próbę pobicia rekordu Guinnessa podczas imprezy Squash pod Żaglami, która odbywała się w czerwcu tego roku w Szczecinie. Rywalizacja rozpoczęła się 13 czerwca o godzinie 21.15, a zakończyła następnego dnia około godziny 14.15. Mecze odbywały się na specjalnie zbudowanym na tę okazję szklanym korcie, który rozstawiono przy szczecińskiej Łasztowni. Spotkania były rozgrywane w systemie "best of 5", czyli do trzech wygranych setów.

Piotr Misiło rozegrał w sumie 100 meczów, 336 setów i zdobył 5628 punktów. Ustanowienie rekordu zajęło mu 1078 minut, czyli 17 godzin 58 minut. Najkrótszy mecz trwał 6 minut 9 sekund, najdłuższy 20 minut 6 sekund. Misiło zwyciężył w 85 ze 100 rozegranych meczów.

- To wspaniałe uczucie zrobić coś najlepiej na świecie, szczególnie w takiej niepolskiej dyscyplinie, jaką jest squash. Kiedy dowiedziałem się, że Szkot bił rekord tydzień po mnie i rozegrał 78 meczów, bijąc obowiązujący wówczas rekord Brytyjczyka, prawdziwie mu współczułem. Jednocześnie cieszyłem się, że nie zakończyłem swojej próby po 75. spotkaniu, kiedy pojawił się pierwszy większy kryzys, tylko grałem dalej, do 100. Dziękuję bardzo wszystkim, dzięki którym pobicie tego rekordu było możliwe. Wspaniale jest mieć przyjaciół. Rekord ten dedykuję swoim synom: Patrykowi i Michałowi z przesłaniem, że niewiele rzeczy na świecie jest prawdziwie niemożliwych, oraz zmarłemu tragicznie Czarkowi Kusemu, z którym przed 10 laty zaczynałem przygodę ze squashem - powiedział Piotr Misiło.