Halowe Pogonie z sukcesami w przedsezonowych turniejach

Piłkarze i piłkarki ręczne, a także futsaliści intensywnie przygotowują się do nowego sezonu.
Piłkarki ręczne Pogoni Baltica zajęły trzecie miejsce w silnie obsadzonym Memoriale im. Henryka Kruglińskiego w Lubinie. W pierwszym spotkaniu przegrały z gospodyniami - Zagłębiem 21:25. Były to złe miłego początki, ponieważ potem był remis 30:30 z silnym Bayerem Leverkusen z Niemiec i pewna wygrana z austriackim Hypo Wiedeń (28:24).

Jeszcze lepiej poradzili sobie szczypiorniści Pogoni Handball, którzy byli gospodarzami turnieju, w którym wzięły udział cztery drużyny. Poza granatowo-bordowymi, w szranki stanęło też Zagłębie Lubin oraz dwie niemieckie ekipy - Oranienburger HV i Stralsunder HV. Polskie zespoły nie okazały się jednak zbyt gościnne i finał rozegrały między sobą. W decydującym pojedynku lepsza okazała się Pogoń, która wygrała 24:20 i zajęła pierwsze miejsce.

Sporo radości swoim sympatykom sprawili także futsaliści Pogoni '04 Szczecin, którzy okazali się najlepsi w I edycji turnieju Lublin Futsal Cup 2015. Szczecinianie wygrali zawody, w których wzięło udział aż sześć zespołów. W pokonanym polu pozostawili między innymi wicemistrza kraju - Gatte Activ Zduńska Wola. Dodatkowo najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany nowy nabytek portowców - Kamil Lasik.