Szymon Kowalski wicemistrzem Polski w juniorskim żeglarstwie

Dużym sukcesem zakończył się występ toruńskiego żeglarza Szymona Kowalskiego na XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Siedemnastolatek reprezentujący Toruński Klub Żeglarski w klasie Laser 4.7 zdobył srebrny medal, uzyskując tytuł wicemistrza Polski juniorów młodszych. Klasa Laser 4.7 jest bezpośrednią klasą przygotowawczą do olimpijskiej klasy Laser Standard dla mężczyzn i Laser Radial dla kobiet. Szymon po swoim dobrym występie na mistrzostwach Europy w Gdyni, gdzie zajął dobre 24. miejsce, będąc najlepszym z Polaków, do krajowych mistrzostw przystępował w roli jednego z faworytów. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, najważniejsza dla młodych żeglarzy krajowa impreza, rozgrywana była na wodach Zatok Puckiej. Mimo dość słabego wiatru przez cztery dni regat udało się rozegrać wszystkie z zaplanowanych 11 wyścigów. Zawodnik TKŻ Toruń od początku zawodów żeglował bardzo dobrze. Po pierwszym, najbardziej wietrznym dniu był liderem zawodów. Walka o medale toczyła się do ostatniego wyścigu. Ostatecznie toruński zawodnik zakończył regaty na drugim miejscu.

W finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Toruński Klub Żeglarski reprezentowało siedmiu zawodników. Poza Szymonem Kowalskim bardzo dobre punktowane miejsca uzyskała Małgorzata Weber (10. miejsce) i Jakub Stremlau (13. miejsce).