Reszta finałów akademików: bez medalu, jedna kwalifikacja olimpijska

Karolina Naja wraca z kajakarskich mistrzostw świata z miejscami w czołówce, ale ostatecznie bez medalu. Miło zaskoczył 20-latek z AZS AWF Gorzów Paweł Kaczmarek, który wywalczył przepustkę do Rio de Janeiro dla Polski w K-1 na 200 metrów.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

- Paweł jest najmłodszy z grupy [rocznik 1995], bardzo perspektywiczny i pracowity. Dobrze pokazał się w Pucharze Świata w Kopenhadze, później w Montemor. Warto, żeby zdobył kolejne doświadczenie - tak o Pawle Kaczmarku mówił przed występem w Mediolanie Marek Głomski, trener współpracujący z reprezentacją. 20-latek nie tylko zdobywał doświadczenie, ale dostał się aż do finału w olimpijskiej konkurencji K-1 na 200 metrów. Tam, aby sięgnąć po przepustkę do Rio de Janeiro musiał być co najmniej ósmy. Zajął siódmą lokatę.

Kobieca kajakowa czwórka w finale na 500 m zajęła czwartą pozycję, wcześniej zabrała też kwalifikację olimpijską. Wiktor Głazunow z AZS AWF Gorzów i Vincent Słomiński ze Stomilu Poznań, którzy wzięli srebrny medal w C-2 na 500 m, w sprincie na 200 m zajęli piąte miejsce. - Podsumowując, zdecydowanie te mistrzostwa były dla przedstawicieli naszego klubu udane - powiedział Marek Zachara, trener klubowy AZS AWF. - Wiktor ciężko pracował i przebił się do kadry, a teraz do światowej czołówki. Z pewnością powalczy o występ w Rio. Tak samo jak Paweł Kaczmarek, który popłynął po przepustkę dla Polski, a teraz ma rok, aby zachować ją dla siebie. Karolina wraca z dwoma czwartymi miejscami, potwierdzającymi jej sportową klasę. Po szalonych przygotowaniach, kontuzji jej partnerki z osady K-2 Beaty Mikołajczyk, to naprawdę dobry wynik i fajna perspektywa na czas do igrzysk. Obie powiedziały sobie po finałowych biegach, że nigdy się nie poddadzą. To najważniejsze.

FINAŁ K-4 500 M:

1. Białoruś - 1.33,953

2. Węgry - 1.34,267

3. Niemcy - 1.34,890

4. Polska (Karolina Naja, Beata Mikołajczyk, Edyta Dzieniszewska-Kierkla, Ewelina Wojnarowska) - 1.35,190