W piątek w Częstochowie ścigać się będą juniorzy, a we wrześniu Sparta z Unią Tarnów

Już w najbliższy piątek na torze w Częstochowie odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Ligi juniorów. W turnieju wystąpią reprezentanci wszystkich ośmiu klubów ekstraligi, w tym zawodnicy Stowarzyszenia CKM Włókniarz, którzy reprezentować będą kluby z Rzeszowa, Wrocławia i Grudziądza.
Do Częstochowy zjadą najwyżej sklasyfikowani juniorzy, którzy walczyli w eliminacjach. Regulamin mówi jednak, że w finale każdy klub musi mieć swojego reprezentanta. Jest też obostrzenie ilościowe. Dany klub może mieć w finale maksymalnie trzech reprezentantów.

Włókniarza w ekstralidze nie ma. Kibice Włókniarza śledzą jednak występy wychowanków częstochowskiego klubu. Na SGP Arenie wystąpi aż czterech wychowanków Włókniarza. To Artur Czaja, Hubert Łęgowik, Damian Dróżdż i Maksym Drabik, który robi furorę w ekstralidze. Stawka uczestników jest bardzo wyrównana, co zapowiada bardzo duże emocje i ciekawy turniej.

Początek turnieju zaplanowano na godz. 17. Bilety wyceniono na: 15 zł normalny, 10 zł ulgowy. Program kosztuje 2 zł. Dzieci do lat 12 wstęp bezpłatny.

Końcówka sezonu żużlowego zapowiada się interesująco. 28 sierpnia w Częstochowie ścigać się będą czołowi juniorzy ekstraligi, a już 6 września na SGP Arenie zagości żużlowa ekstraliga. Betard Sparta Wrocław w półfinale ekstraligi podejmować będzie Unię Tarnów. Dla kibiców żużla w Częstochowie, po wykluczeniu Włókniarza z ekstraligi, będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć w akcji dwie czołowe polskie drużyny.

Drugi mecz Sparty w Częstochowie odbędzie się 20 lub 27 września. Wówczas wrocławianie będą walczyć o złoty lub o brązowy medal DMP. Wszystko uzależnione jest od wyników półfinału z Unią Tarnów.

Lista startowa:

1. Mike Trzensiok (MRGARDEN GKM Grudziądz)

2. Artur Czaja (PGE Stal Rzeszów)

3. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra)

4. Arkadiusz Madej (Unia Tarnów)

5. Łukasz Kaczmarek (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów)

6. Ernest Koza (Unia Tarnów)

7. Krystian Rempała (PGE Stal Rzeszów)

8. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)

9. Adrian Gała (Betard Sparta Wrocław)

10. Rafał Karczmarz (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów)

11. Oskar Fajfer (KS Toruń)

12. Hubert Łęgowik (MRGARDEN GKM Grudziądz)

13. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)

14. Adrian Cyfer (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów)

15. Marcin Nowak (Fogo Unia Leszno)

16. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław)

17. Patryk Rolnicki (Unia Tarnów)

18. Dawid Krzyżanowski (KS Toruń)