Zalewski dziewiąty, Hołub z rekordem życiowym

Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) zajął dziewiąte miejsce w finale biegu na 3000 metrów z przeszkodami w Pekinie.

Urodzony w Drawsku Pomorskim lekkoatleta był jedynym Europejczykiem w finale. Zalewski wcześniej bez większych problemów przebrnął przez eliminację i w finałowym biegu przez długi czas znajdował się w środku stawki. Na metę przybiegł z czasem 8.21,22.

Wszystkie medale rozdzielili między sobą Kenijczycy, którzy od dawna dominują w tej dyscyplinie. Złoto zgarnął Ezekiel Kemboi (8.11,28), a dalej uplasowali się jego rodacy - Conseslus Kipruto i Brimin Kiprop Kipruto.

Małgorzata Hołub (Bałtyk Koszalin) odpadła natomiast w eliminacjach biegu na 400 metrów. Zajęła piąte miejsce, jednak ustanowiła swój nowy rekord życiowy, który teraz wynosi 51,74.