Videoton Szekesfehervar - Lech Poznań. Igor Stimac ma zostać trenerem Videotonu

Tamas Petö prowadził Videoton Szekesfehervar w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Europejskiej przeciwko Lechowi Poznań. To jednak szkoleniowiec tymczasowy i pogrążeni w kryzysie Węgrzy szukają nowego szkoleniowca. Według węgierskich mediów ma nim zostać Chorwat Igor Stimac
Igor Stimac to były reprezentant Chorwacji, uczestnik tak udanych dla niej mistrzostw świata w 1998 roku, gdzie zajęła trzecie miejsce. Doszedł też do ćwierćfinału Euro'96, gdzie reprezentacja Chorwacji po raz pierwszy pojawiła się na dużych imprezach światowych.

Węgierskie media donoszą, że to on ma objąć Videoton Szekesfehervar po zwolnionym Francuzie Bernardzie Casonim. Byłby to kolejny były piłkarz dużego, światowego formatu na tym stanowisku - wcześniej Videoton prowadził m.in. Paulo Sousa.

Igor Stimac ostatnio był szkoleniowcem reprezentacji Chorwacji, a od stycznia do czerwca prowadził NK Zadar. Odszedł, gdy klub zdegradowano z powodu braków licencyjnych.

Inny serwis węgierski rangado.hu podał informację bardziej sensacyjną. Otóż na ławkę trenerską wrócić ma Joan Carillo. Ten hiszpański trener dał Videotonowi mistrzostwo, po czym odszedł z końcem sezonu i zastąpił go Bernard Casoni.

W czwartkowym meczu rewanżowym przeciwko Lechowi Poznań zespół Videotonu powinien poprowadzić jeszcze Tamas Petö.