Stilon po rozbiórce przegrywa w niższej lidze z beniaminkiem

W pierwszym pojedynku sezonu 2015/16 w zespole TKKF Stilon Gorzów zobaczyliśmy jedynie pięć zawodniczek, które jeszcze niedawno walczyły dla nas na boiskach ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez trenera Włodzimierza Stronczyńskiego przegrała z beniaminkiem pierwszej ligi Victorią w Sianowie 0:2.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Spadek z piłkarskiej elity był dla kobiecego TKKF Stilon jak trzęsienie ziemi. Przykre, że prezes klubu Janusz Kałuziński za przegrany sezon i masowy exodus czołowych graczy z Gorzowa ciągle obwinia wyłącznie zawodniczki, a sam nie potrafi wyciągnąć wniosków, uderzyć się w pierś przyznając, że klub tak naprawdę organizacyjnie zrobił niewiele, abyśmy ciągle mieli porządną drużynę w ekstraklasie. Zniechęcenie w naszej ekipie po ostatniej kolejce były olbrzymie...

To już jednak przeszłość, a nasze miejsce to pierwsza liga, gdzie też nie będzie łatwo. Strzela gole Adrianna Szlendak, ale już dla elitarnej ekipy KKP Bydgoszcz, tak regularnie również występuje Klaudia Wawer. Bramki na otwarcie sezonu dla SMS Łódź, faworyta grupy północnej - tam walczą również gorzowianki - zdobywały Marzena Salamon (teraz grająca trenerka w łódzkiej ekipie) i Paulina Sanocka. - Próbujemy to wszystko poskładać od nowa. Nie jest to łatwe przy tylu zmianach, a braki musisz uzupełniać nastolatkami - powiedział doświadczony szkoleniowiec Włodzimierz Stronczyński, który usiadł na ławce TKKF Stilon i jak przyznał, na początku był wręcz przerażony

W Sianowie wypunktowała nas już przed przerwą 27-latka Malwina Grzelak, w przeszłości powoływana do seniorskiej kadry narodowej. Obserwatorzy przyznawali, że gospodynie wygrały zasłużenie.

W najbliższą niedzielę 30 sierpnia o godz. 12 na stadionie przy ul. Olimpijskiej będziemy oglądać lidera z Łodzi. Mecz ze smaczkiem - powrót do Gorzowa byłych naszych ważnych ogniw. Najlepsza ekipa z pierwszej ligi wywalczy awans do kobiecej ekstraklasy, a dwa ostatnie zespoły spadną o klasę niżej. Mamy nadzieję, że tak źle jak na początku dalej nie będzie i mimo wszystko TKKF Stilon po totalnej rozbiórce na tym poziomie sobie poradzi.

VICTORIA SIANÓW - TKKF STILON GORZÓW 2:0 (2:0)

BRAMKI: Grzelak dwie (19., 24.)

TKKF STILON: Rozmiarek - Brzozowska, Górka (46. min Bober), Kaczmarek (59. min Czarnik), Pawłowska (75. min Kisiel), Szafrańska, Walczyk, Śliwińska (70. min Warzocha), Sokołowska, Nowicka, Waszkiewicz (46. Karaczyn).

WYNIKI Z 1. KOLEJKI:

Victoria Sianów - TKKF Stilon Gorzów 2:0, KS Raszyn - Sportowa Czwórka Radom 1:2, UKS SMS Łódź - Stomil Olsztyn 4:0, Polonia Poznań - Medyk II Konin 0:0, Praga Warszawa - Unifreeze Górzno 2:0.

1. UKS SMS Łódź134:0
2. Victoria Sianów132:0
3. Praga Warszawa132:0
4. Sportowa Czwórka Radom132:1
5. Polonia Poznań110:0
6. Medyk II Konin110:0
7. KS Raszyn101:2
8. TKKF Stilon Gorzów100:2
9. Unifreeze Górzno100:2
10. Stomil Olsztyn100:4
Pierwsza drużyna awansuje do ekstraklasy, ostatnie dwa zespoły spadną do drugiej ligi.