Rywal Lecha Poznań też bez formy. Kolejna porażka Videotonu Szekesfehervar i strefa spadkowa [WIDEO]

Piąty kolejny mecz (wliczając spotkania ligowe i pucharowe) przegrali piłkarze Videotonu Szekesfehervar. Rywale Lecha Poznań w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europejskiej ulegli 0:1 w Budapeszcie ekipie MTK.

Jedyną bramkę mistrzowie Węgier stracili w 81. minucie po strzale Jozsefa Kanty z rzutu karnego. Do składu Videotonu wrócił doświadczony obrońca Roland Juhasz, ale nie będzie dobrze wspominał występu w stolicy kraju. Został bowiem wyrzucony z boiska w ostatniej minucie meczu za obrazę sędziego.

Zespół z Szekesfehervar ma po sześciu kolejkach tylko trzy punkty na koncie (czyli jeden mniej niż Lech po takiej samej liczbie rozegranych spotkań) i zajmuje jedenaste, przedostatnie miejsce w tabeli - już w strefie spadkowej.

Skład Videotonu: Branislav Danilović - Roland Szolnoki, Roland Juhasz, Paulo Vinicius, Andras Fejes - Mate Patkai, Adam Simon (69. Kees Luijckx), Istvan Kovacs, Robert Feczesin, Filipe Oliveira (88. Alhassane Soumah) - Adam Gyurcso.

Mecz w Budapeszcie oglądało 1117 osób.

Lech Poznań wygrał pierwszy mecz z Madziarami 3:0 i jest zdecydowanym faworytem do awansu przed czwartkowym rewanżem w Szekesfehervar.