Sensacyjna pora磬a Wis造. Trener go軼i: "安ietne widowisko"

Futboli軼i Wis造 P這ck w beznadziejnym stylu przegrali z ostatni w tabeli Pogoni Siedlce 0:2 (0:0). Spadli na 11. miejsce w tabeli, ale maj zaledwie punkt straty do lidera. Trener go軼i pogratulowa Wi郵e dobrego meczu i stwierdzi: Stworzyli鄉y 鈍ietne widowisko.
Gospodarze zajmowali przed tym meczem pi徠e miejsce w tabeli pierwszej ligi. Na w豉snym stadionie przegrali w tym sezonie z Ark Gdynia 0:2, ale wygrali oba mecze wyjazdowe. W sobotni wiecz鏎 nieliczni kibice wierzyli, 瞠 p這cczanie zdob璠 komplet punkt闚 ze s豉b Pogoni, kt鏎a utrzyma豉 si lidze dopiero po bara簑.

Go軼ie rozpocz瘭i bardzo agresywnie, ostro, nie pozwolili nafciarzom na stworzenie dobrych sytuacji strzeleckich. Za to sami co pewien czas dawali si we znaki defensywie gospodarzy.

W 12. minucie klas pokaza bramkarz Wis造 Seweryn Kie逍in, broni帷 strza po zaskakuj帷ym rykoszecie. Nafciarze oddali w pierwszej po這wie jeden celny strza, kilka okazji zmarnowa zdecydowanie zbyt wolny Miko豉j Lebedy雟ki.

W drugiej po這wie gospodarze mieli idealn sytuacj do zdobycia gola, ale kilka metr闚 przed bramk Pogoni podawali sobie tak d逝go, a obro鎍a wybi pi趾.

Rozochoceni go軼ie niespodziewanie obj瘭i prowadzenie po fatalnym b喚dzie Maksymiliana Rogalskiego, kt鏎y podawa pi趾 tak, 瞠 trafi豉 pod nogi Adama Dudy. Po 62 minutach Pogo wygrywa豉 1:0. Wi郵acy ambitnie atakowali, ale mieli ogromne problemy, by stworzy zagro瞠nie. W 84. minucie Kie逍in - zdecydowanie najlepszy zawodnik Wis造 - obroni dwa strza造 z kilku metr闚, ale przy trzecim nie mia ju szans. Pokona go Konrad Wrzesi雟ki i zesp馧 z Siedlec wygrywa ju 2:0. Wis豉 bi豉 g這w w mur, a Pogo mia豉 jeszcze s逝pek.

Zdenerwowana publiczno嗆 wygwizda豉 nafciarzy, pada造 nawet niecenzuralne s這wa.

- Przyjechali鄉y tu pe軟i obaw, a wyjedziemy u鄉iechni璚i. Gratuluj Wi郵e dobrego meczu, stworzyli鄉y 鈍ietne widowisko - m闚i na konferencji prasowej szkoleniowiec Pogoni Marcin Sasal. Garstka dziennikarzy nie wierzy豉 w豉snym uszom...

Trener p這cczan Marcin Kaczmarek nie by zadowolony: - Po raz kolejny tracimy bramk po fatalnym b喚dzie, a p騧niej schodzi powietrze i robi si problem, blokada psychiczna. Musimy to przeanalizowa, wyeliminowa b喚dy, bo one nakr璚aj przeciwnika. Mamy ci篹ki orzech do zgryzienia, ale licz, 瞠 zesp馧 zareaguje pozytywnie ju wczwartekw Legnicy.

W tabeli pierwszej ligi prowadzi Zawisza Bydgoszcz, ma siedem punkt闚. Wis豉 jest 11., zgromadzi豉 sze嗆 punkt闚. Wczwarteknafciarze zmierz si w Legnicy z ostatni w tabeli Miedzi, a w niedziel zagraj w P這cku z GKS Be販hat闚.

Wyniki pozosta造ch spotka 4. kolejki: Stomil Olsztyn - Rozw鎩 Katowice 2:1, Chrobry G這g闚 - GKS Be販hat闚 1:2, Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudzi康z 2:1, GKS Katowice - MKS Kluczbork 5:1, Sandecja Nowy S帷z - Dolcan Z帳ki 3:2, Zag喚bie Sosnowiec 4:2, Zawisza Bydgoszcz - Mied Legnica 4:1.

Wis豉 P這ck - Pogo Siedlce 0:2 (0:0)

Bramki: Adam Duda (62.), Konrad Wrzesi雟ki (84.)

Wis豉: Kie逍in - Stefa鎍zyk , Sielewski, Szymi雟ki , St瘼i雟ki (83. ㄊsiak) - Rogalski (75. Wlaz這), Mrozi雟ki (65. B彗), ㄆczak, Iliev, Piotrkowski, Lebedy雟ki

Pogo: Misztal - Wrzesi雟ki, Zembrowski, 砰tko, Chy豉 - Dzi璕ielewski, Dmowski , Dybiec , Bodziony (89. Paczkowski), Rybicki, Duda (88. Krawczyk)