Górnik Zabrze. Michał Janota podpisał kontrakt. Kolejni gracze na rozmowach

Kontrakt z Górnikiem Zabrze podpisał pomocnik Michał Janota. Blisko klubu są bramkarz Radosław Janukiewicz i obrońca Paweł Widanow.

Zostań najlepszym managerem w lidze!Swój kontrakt na Roosevelta negocjował w piątek Michał Janota. A że strony szybko doszły do porozumienia, chwilę przed godz. 15 ofensywny pomocnik podpisał z Górnikiem dwuletnią umowę.

Chwilę po podpisaniu kontraktu z Górnikiem Janota udzielił wywiadu klubowej telewizji. - Górnik Zabrze to dobry zespół. Sam się dziwię, że jest tak nisko w tabeli. Nie spodziewałem się, że tu wyląduję, ale dostałem dobrą ofertę - mówi nowy piłkarz zabrzan. W ostatnich dniach sporo mówiło się o tym, że do Zabrza mogą trafić Radosław Janukiewicz i Paweł Widanow. Trener Leszek Ojrzyński potwierdza. - To prawda, jest taka opcja. Władze klubu pytały mnie o zdanie na temat tych chłopaków. Teraz toczą się rozmowy - podkreśla szkoleniowiec Górnika.

Mowa więc o trójce zawodników, która ostatnio miała w swoich klubach spore problemy. Janukiewicz i Janota zostali przesunięci do rezerw Pogoni Szczecin, natomiast Bułgar Widanow nie nagrał się w Trapani, przedstawicielu włoskiej Serie B (zaledwie cztery mecze w zeszłym sezonie).

Inna sprawa, że przynajmniej dwójka z tego grona występuje na pozycjach, które rzeczywiście w Górniku wymagają wzmocnień. Janukiewicz to w końcu bramkarz, Widanow - prawy obrońca.

Przypomnijmy, że klub pozyskał już Aleksandra Kwieka, a z Maciejem Korzymem jest dogadany. W przypadku napastnika Podbeskidzia Bielsko-Biała pozostaje już tylko kwestia rozwiązania jego umowy z dotychczasowym pracodawcą.

Czy Górnik Zabrze wskoczy w tym sezonie do grupy mistrzowskiej?