Kajakarki z kwalifikacją olimpijską i szansą na medal mistrzostw świata

Kobieca czwórka, z kajakarką Sparty Augustów Edytą Dzieniszewską-Kierkla, awansowała do finału wyścigu na 500 metrów mistrzostw świata w Mediolanie. Jednocześnie panie wywalczyły kwalifikację olimpijską dla tej osady. Z rywalizacji odpadła męska czwórka na 1000 metrów z Rafałem Rosolskim z Dojlid Białystok.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Polki wygrały swój wyścig eliminacyjny i bezpośrednio awansowały do finału A, w którym wystąpi dziewięć osad. Natomiast kwalifikację olimpijską w Mediolanie wywalczy dziesięć osad. Oprócz Dzieniszewskiej-Kierkli w osadzie popłynęły: Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wielkopolski), Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz) i Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań).

Bardzo słabo wypadła czwórka panów na 1000 metrów, która także miała walczyć o kwalifikację na igrzyska. Rafał Rosolski z Dojlid Białystok i trójka przedstawicieli Zawiszy Bydgoszcz: Rafał Maroń, Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski w swoim wyścigu eliminacyjnym zajęli ostatnie, 9. miejsce i odpadli z rywalizacji w mistrzostwach świata. Oznacza to także koniec marzeń dla tej osady o igrzyskach w Rio de Janeiro, gdyż była to jedyna impreza kwalifikacyjna w tej konkurencji.

Rosolski wystartuje jeszcze indywidualnie na 5000 metrów.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl