Walka radomianina główną atrakcją gali boksu w Międzyzdrojach

W sobotni wieczór (22 sierpnia) Michał Cieślak stoczy swoją kolejną walkę na zawodowym ringu. Radomski pięściarz skrzyżuje rękawice z Finem Jarno Rosbergiem.
Gala boksu zawodowego w Międzyzdrojach zapowiada się atrakcyjnie. Przede wszystkim pięściarze zaprezentują się publiczności w niecodziennej scenerii. Areną zmagań będzie ring ustawiony w amfiteatrze nadmorskiego kurortu, czyli zawodnicy będą walczyć na wolnym powietrzu. Dla kibiców boksu w Radomiu dodatkowym smaczkiem jest z pewnością fakt, że w tzw. walce wieczoru pokaże się radomianin Michał Cieślak. Dla wychowanka sekcji bokserskiej Broni Radom będzie to dziewiąta w karierze walka zawodowa. Dotychczasowe wygrywał, w tym cztery przed czasem. Rywal Cieślaka wydaje się bardziej doświadczonym pięściarzem. Choćby dlatego, że stoczył już 18 pojedynków, w tym jeden przegrał i jeden zremisował. Starcie Cieślak vs Rosberg (w wadze juniorciężkiej) zakontraktowano na dziewięć rund.

Oprócz tej walki kibice obejrzą jeszcze cztery inne pojedynki. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Początek od godz. 20.15.

Warto wiedzieć

Karta walk gali w Międzyzdrojach: Piotr Gudel - Marc Vidal, Tomasz Gargula - Sebastian Skrzypczyński, Artem Karpec - Łukasz Janik, Kamil Szeremeta - Artur Hermann. Walka wieczoru: Michał Cieślak - Jarno Rosberg.