Antiga i siatkarze w Toruniu. Memoriał Huberta Wagnera

Do Torunia zawędrował w tym roku siatkarski memoriał Huberta Wagnera. Rywalem Polaków są drużyny Japonii, Iranu i Francji.
Polacy zagrają najpierw przeciw Japonii (sobota, godz. 20.30), potem Iranowi (niedziela, godz. 19.30), a na koniec Francji (poniedziałek, 20.30). Wcześniej odbywają się mecze rywali.

Memoriał w toruńskiej hali przy ul. Bema to ostatnia próba drużyny przed Pucharem Świata, najważniejszą w tym roku imprezą, która jest kwalifikacją do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Zapewnią sobie ją dwa najlepsze zespoły Pucharu Świata. Na turniej w Japonii, który potrwa od 8 do 23 września, nasi siatkarze polecą już 29 sierpnia.

Najpierw jednak memoriał Wagnera, który odbywał się także w Bydgoszczy. W dwunastu wcześniejszych edycjach turnieju brały udział 24 reprezentacje z pięciu kontynentów. W sumie odbywał się już w dziesięciu miastach. Oprócz Olsztyna, Łodzi, Bydgoszczy, Katowic, Zielonej Góry, Płocka i Krakowa, mecze rozgrywane były też gościnnie w: Iławie (2004, 2006 r.), Ostródzie (2006, 2007 r.) i Elblągu (2007 r.).

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz