Ruch Chorzów. Jest sposób, żeby na pewno zobaczyć hitowe mecze z Górnikiem i Legią

Na Cichej zapowiada się gorący wrzesień. Ruch Chorzów i jego kibice szykują się na 80-lecie otwarcia stadionu oraz hitowe potyczki z Górnikiem Zabrze i Legią Warszawa.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Stawiamy, że we wrześniu stadion przy Cichej okaże się za mały, żeby pomieścić wszystkich chętnych. Pojemność obiektu Ruchu to tylko 9,3 tys. osób, a po odliczeniu liczby karnetowiczów (to już ponad 4 tys. osób) oraz wejściówek, jakie trzeba zagwarantować kibicom drużyn przyjezdnych, okazuje się, że do sprzedaży trafią tylko 4 tys. biletów.

- Zainteresowanie biletami jest bardzo duże. Wejściówek na pewno zabraknie dla wszystkich chętnych. Żeby mieć pewność, że miejsce na trybunach na pewno będzie na nas czekać, warto pomyśleć o zakupie karnetu. Chociaż sezon jest już w pełni, to zakup karnetu wciąż się opłaca i tak będzie aż do grudniowego spotkania z Koroną Kielce - mówi Donata Chruściel, rzecznik prasowy klubu.

Spotkanie z Górnikiem odbędzie się 13 września, a mecz z Legią tydzień później - 20 września.

Spotkanie z drużyną z Warszawy będzie również okazją do świętowania 80. urodzin stadionu. Obiekt przy Cichej otwarto 29 września 1935 r. Rywalem niebieskich była wtedy Warta Poznań, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Klub zapowiada na dzień meczu z Legią liczne niespodzianki, a my wierzymy, że uda się też zrealizować plan powrotu na Cichą szwajcarskiej omegi.