Remisowy sparing szczypiornistów z Olsztyna

W środę 19 sierpnia I-ligowy zespół Warmii Traveland Olsztyn rozegrał kolejne spotkanie sparingowe. Przeciwnikiem był dobrze im znany zespół, również występujący w tej samej klasie rozgrywkowej - Meble Wójcik Elbląg. Spotkanie zakończyło się remisem 26:26.
Od początku spotkania inicjatywę na parkiecie przejęli goście środowego spotkania. Po kwadransie elblążanie prowadzili już 8:3. W drużynie z Olsztyna widać, że nie każdy z zawodników wiedział jeszcze jak ma się ustawić w obronie czy ataku. Efektem tego były również niewykorzystane kontrataki. - Obronę mamy bardziej solidną niż atak - mówi Mateusz Gawryś, bramkarz Warmii. - Na tym etapie nie rozumiemy się do końca. Mamy ustalone 7-8 zagrywek, które cały czas trenujemy.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Wciąż jednak grę prowadzili goście, a ich przewaga wahała się od jednej do trzech bramek. W ostatnich pięciu minutach olsztynianie zmobilizowali się w obronie i na minutę przed końcem spotkania był remis. - Mieliśmy dużo szczęścia w ostatnich sekundach - opowiada Gawryś. - Nasi przeciwnicy nie rzucili wtedy bramki. Zapewne nie mielibyśmy już szansy na rzucenie kolejnej.

- Było to dobre, twarde spotkanie - przyznał po meczu Dariusz Molski, trener drużyny z Elbląga. - Mamy trochę kontuzji w naszym zespole. W kilku przypadkach nie mogłem zrobić zmian, z tego powodu kilku zawodników zagrało całe spotkanie. Rotowaliśmy składem, dałem pograć każdemu z zawodników. Jestem zadowolony z tego meczu - wszyscy zawodnicy zaliczyli dobry występ.

Ze swojego zespołu jest zadowolony trener Warmii Gienadij Kamielin - Niektóre założenia które ćwiczymy na treningach, wychodzą nam podczas sparingów - mówi szkoleniowiec. - Nad niektórymi jednak musimy jeszcze popracować. Podoba mi się jednak to, że chłopcy walczą od pierwszej do ostatniej minuty. Wszystko idzie w dobrym kierunku.

Za tydzień olsztynianie udadzą się na rewanż do Elbląga, a później wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju w Nidzicy. - Skończyliśmy już pracę nad wytrzymałością, teraz skupimy się na szybkości - mówi Kamielin. - Do startu ligi będziemy optymalnie przygotowani.

Warmia Traveland Olsztyn - KS Meble Wójcik Elbląg 26:26 (11:13)

Warmia: Gawryś, Zakreta, Królik (3), Deptuła, Kondracki (1), Kopyciński (2), Sikorski (5), Żółtak, Krawczyk, Deptuła, Droździk (2), Dzieniszewski (4),Malewski (9), Bonk, Koledziński

Elbląg: Głębocki, Fiodor , Ram, Olszewski (2), Nowakowski (1), Dorsz (4), Spychalski (5), Gębala (1), Szopa (4), Serpina, Adamczak (3), Malandy, Tórz (6)