Start Lublin wznowił treningi. Na razie bez pierwszego trenera

11 zawodników wzięło udział w pierwszym treningu Startu Lublin. Wśród trenujących była czwórka nowych koszykarzy oraz dwóch młodych zawodników naszego klubu: 19-letni Bartłomiej Muda i 15-letni Bartłomiej Pelczar.
Oprócz klubowej młodzieży wśród trenujących byli Jan Grzeliński, Grzegorz Małecki, Adam Myśliwiec oraz Marcin Salamonik, a także Bartosz Ciechociński, Alan Czujkowski, Wojciech Hałas, Paweł Kowalski i Jakub Szczepaniak. Natomiast Jarosław Trojan dołączył do kolegów na kolejnym treningu.

Start Lublin rozpoczął ćwiczenia pod okiem Jakuba Drozda, trenera przygotowania fizycznego. Prosto z samolotu na trening przyjechał Paweł Turkiewicz, który w Hiszpanii przygotowuje reprezentację Polski do Eurobasketu. - Zostaję dwa dni. Pierwszą część przygotowań poprowadzą Michał Sikora i Jakub Drozd. Wszystko jest pod kontrolą, wszystko jest rozpisane na czynniki pierwsze - mówi trener. - Pojawię się w Lublinie ponownie, gdy przylecą już obcokrajowcy. Będę również na pierwszych grach kontrolnych - dodaje szkoleniowiec.

Zespół pozyskał też nowego zawodnika. Jest nim 25-letni środkowy Igor Chumakov (208 cm wzrostu), który ostatnio grał w lidze ukraińskiej w drużynie SK Cherkasy Monkeys. To nie koniec transferów. Klub zamierza też zatrudnić amerykańskiego rozgrywającego. Pierwszy sparing Startu zaplanowany jest w Lublinie na poniedziałek 31 sierpnia. Rywalem będzie SKK Siedlce.