UEFA ukarała Lecha Poznań za odpalenie rac na meczu z FC Basel

160 tys. zł zapłaci Lech Poznań za odpalenie przez kibiców rac podczas meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów przeciwko szwajcarskiemu zespołowi FC Basel.
Karę nałożyła Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, która równocześnie wszczęła postępowanie w sprawie zachowania kibiców Lecha Poznań podczas meczu w Bazylei, o czym poinformował sam Lech Poznań. Chodzi o skandowanie haseł "Piła, Piła, biała siła". Lechowi grożą za to surowe kary.

Wcześniej Kolejorz został ukarany zamknięciem stadionu na jeden mecz pucharowy za wywieszenie przez kibiców flagi z napisem "Legion Piła. Krew naszej rasy", zakwalifikowanej przez UEFA jako rasistowską. Europejska federacja zawiesiła wykonanie tej kary na czas meczu z Videotonem Szekesfehervar, który odbędzie się z publicznością. Kara nie została jednak na razie zmniejszona ani anulowana. Lech złożył w tej sprawie odwołanie.

Spotkanie z Videotonem Szekesfehervar w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej, do której Kolejorz spadł po odpadnięciu z walki o Ligę Mistrzów, odbędzie się w Poznaniu w czwartek o godz. 21. Relacja na poznan.sport.pl.