Gwiazda za gwiazdę. Hitowy transfer rywala Vive Tauron Kielce

O tym mówiło się od kilku tygodni aż w końcu stało się faktem. Świetny czeski rozgrywający THW Kiel Filip Jicha odchodzi z tego słynnego niemieckiego klubu i przechodzi do innego galaktycznego zespołu, Barcelony. Z grupowym rywalem Vive Tauron Kielce w najbliższych rozgrywkach Ligi Mistrzów podpisał czteroletni kontrakt.
O tym, że kapitalny Czech odejdzie z THW Kiel mówiło się już wtedy, gdy coraz bardziej prawdopodobny był transfer z Barcelony do Paris Saint-Germain uznawanego za najlepszego piłkarza ręcznego świata Nikoli Karabaticia. Szejkowie w końcu skusili nie tylko samego Francuza, ale i władze Dumy Katalonii do porozumienia i Karabatić w lipcu został graczem PSG. Barca, tegoroczny triumfator Velux EHF Ligi Mistrzów, została bez swego kluczowego gracza. I właśnie Karabaticia miał zastąpić Jicha.

We wtorek władze hiszpańskiego klubu oficjalnie poinformowały, że Czech stał się graczem Barcelony. Podpisał czteroletni kontrakt. Odchodzi z THW Kiel, którego przez lata był filarem. Z niemieckim zespołem urodzony w Pilźnie 33-letni zawodnik dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów, 7 razy mistrzostwo kraju, a w 2010 roku wybrano go na najlepszego piłkarza ręcznego świata.

Polscy kibice będą mogli zobaczyć go w akcji już w połowie października. FC Barcelona Lassa, jak w tym sezonie nazywa się hiszpańska "siódemka", jest bowiem grupowym rywalem Vive Tauron Kielce w Lidze Mistrzów. Pierwszy mecz odbędzie się w Kielcach pomiędzy 14 a 18 października.