BKS Bydgoszcz. Nowa nazwa dla siatkarzy? [ZDJĘCIA]

Zespół Piotra Makowskiego rozpoczął przygotowania do sezonu. Przez kolejne miesiące będzie szukał formy, a władze klubu sponsora tytularnego i nowej nazwy dla drużyny
Gdy prezes Piotr Sieńko przedstawiał zawodnikom, przede wszystkim tym nowym w ekipie, klub, to na slajdzie z nazwą była biała kartka. - Nie mamy sponsora tytularnego. O rozstaniu z poprzednim, firmą Transfer, wiedzieliśmy wcześniej. Być może na nowego poczekamy do października lub listopada. Jesteśmy na to przygotowani. Zespół może przystąpić do rozgrywek jako BKS Bydgoszcz - mówił Sieńko.

Słuchali tego wszyscy zawodnicy, z którymi Makowski rozpoczął przygotowania do sezonu, wśród nich był jeden obcokrajowiec, Brazylijczyk Murilo Radke. - Obserwowaliśmy długo tego rozgrywającego. Uważam, że ma cechy, które będą przydatne drużynie - komentuje szkoleniowiec.

- Grałem już z Brazylijczykiem Redwitzem w jednej drużynie. Lubią grać szybko, ja też. Jestem przekonany, że będziemy się potrafili do siebie dostosować - dodaje środkowy Grzegorz Kosok, jeden z nowych nabytków klubu z Bydgoszczy.

Siatkarze przez 10 dni będą trenować we własnej hali. 28 sierpnia rozpoczynają obóz w Cetniewie. Od połowy września rozpoczną się gry sparingowe. W Łuczniczce kibice zobaczą zespół 21 października, podczas oficjalnej prezentacji i pokazowego meczu z PGE Skrą Bełchatów.

Kadra drużyny:

Rozgrywający: Murilo Radke, Nikodem Wolański

Atakujący: Jakub Jarosz, Bartosz Krzysiek

Przyjmujący: Wojciech Ferens, Michał Ruciak, Dawid Murek, Łukasz Wiese, Jan Lesiuk

Środkowi: Grzegorz Kosok, Wojciech Jurkiewicz, Jan Nowakowski, Mateusz Siwicki

Libero: Michał Żurek, Tomasz Bonisławski

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz