Lech Poznań odsłonił tablicę zasad dla piłkarzy, trenerów i kibiców. "Jesteśmy tutaj, bo walkę mamy we krwi"

Lech Poznań zaprezentował tablicę z dziesięcioma wartościami, jakimi mają kierować się piłkarze, trenerzy i pracownicy "Kolejorza".
Tablicę z zasadami, którą zawieszono przy wejściu do szatni Lecha Poznań, odsłonili byli piłkarze poznańskiego klubu Jarosław Araszkiewicz i Ivan Djurdjević. Podpisali ją także obecni zawodnicy "Kolejorza" Łukasz Trałka, Krzysztof Kotorowski i Karol Linetty, a także działacze i przedstawiciele kibiców.

- Tablica Zasad Lecha Poznań odpowiada na pytanie, kim jesteśmy, jaki jest Kolejorz - mówi prezes klubu, Karol Klimczak. - To zbiór ponadczasowych wartości, które w jednym miejscu zebrali przedstawiciele wielu pokoleń związanych z Poznańską Lokomotywą. Odnoszą się do silnego charakteru, ambicji, wiary w to, że wszystko jest możliwe.

Na tablicy, która podzielona jest na dwie części, widnieje dziesięć zasad, które są odpowiedziami na pytanie "Dlaczego tu jesteśmy?". Mówią one m.in., że: "Jesteśmy tutaj, bo walkę mamy we krwi, bo nigdy się nie poddamy, bo kochamy zwyciężać."

Obok zasad - na białym tle - swoje podpisy złożyli już goście specjalni, uczestnicy w ceremonii odsłonięcia. Wkrótce swoje autografy złożą tu pozostali członkowie I drużyny, a także wiele innych postaci od lat związanych z klubem z Bułgarskiej.

W przyszłości każdy nowy zawodnik Kolejorza, tuż po oficjalnym przedstawieniu, będzie składał swój podpis na Tablicy Zasad Lecha Poznań.