Piłkarki Sportowej Czwórki Radom trzykrotnie zdobyły Rysy

Dużo nowych wieści napłynęło z obozu z Białki Tatrzańskiej, na którym przebywają pierwszoligowe piłkarki Sportowej Czwórki Radom. LUKS pozyskał trzy zawodniczki Zamłynia Radom oraz zagrał dobry, zwycięski sparing z czołowym przedstawicielem drugiej ligi jakim są Rysy.
W Sportowej Czwórce zagra w przyszłym sezonie bramkarka Anita Snopczyńska, obrończyni Aleksandra Dobrowolska oraz pomocniczka Anna Okrój. Wszystkie wymienione zawodniczki stanowiły dotychczas wyjściową jedenastkę innego radomskiego zespołu, czyli Zamłynia. Ekipa na "Zet" nie wystawi jednak w przyszłym sezonie drużyny i oba kluby po okresie negocjacji doszły do porozumienia w sprawie transferów.

Tymczasem przebywające na Podhalu na ostatnim obozie przygotowawczym przed ligą piłkarki LUKS-u odniosły spokojne zwycięstwo z II-ligowym klubem Rysy Bukowina Tatrzańska. - Był to pożyteczny sparing, zagraliśmy tak samo dobrze jak ostatnio z Sokołem i oby tak dalej, bo zespół wygląda obiecująco - ocenia szkoleniowiec popularnych "luksiar" Wojciech Pawłowski.

Do przerwy bramki nie padły, ale po zmianie stron Czwórka przycisnęła i objęła prowadzenie 3:0. Gospodynie zdołały pokusić się o bramkę honorową. - Mogliśmy tak naprawdę strzelić przynajmniej siedem goli, ale sami zrobiliśmy z bramkarki rywalek bohaterkę. Rysy tak poza tym to naprawdę solidny przeciwnik. Być może zagramy jeszcze z trzecioligowym LKS-em Szaflary, ale to się okaże w następnych godzinach. Jesteśmy w Białce Tatrzańskiej do wtorku, potem wracamy i na własnych obiektach odbywamy jeszcze kilka treningów przed inauguracją w Raszynie - podsumowuje trener Pawłowski.

Pod Tatry z różnych względów nie mogły pojechać Anita Snopczyńska, Katarzyna Jaworska i Monika Płóciennik. Debiuty na boisku zaliczyły za to dwie zawodniczki z zespołu juniorek: Emilia Stępień i Agnieszka Gołębiowska.

Rysy Bukowina Tarzańska - LUKS Sportowa Czwórka Radom 1:3 (0:0). Bramki: Półtorak (75.) - Wesołowska (55.), Szydło (60.), Przanowska (70).

Czwórka: Gocel (45. Wicik) - Stefańska, Dobrowolska, Wasiluk, Mućka, Chrzanowska (46. A. Okrój), Zielińska (85. Gołębiowska), Szydło (60. Przanowska), Kuciewicz, Nowakowska (80. Stępień), Wesołowska.