Stal broni się przed barażami. Dzisiejszy mecz można zobaczyć tylko na stadionie

Ze względu na złe prognozy pogody dla Gorzowa telewizja zdecydowała, że ostatecznie nie pokaże meczu przedostatniej kolejki Stal - Sparta Wrocław, a swoje kamery przenosi do Grudziądza. Atrakcyjnie zapowiadające się starcie na naszym stadionie można więc obejrzeć tylko na żywo z trybun od godz. 17.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

W Gorzowie faktycznie popadało w sobotę wieczorem, ale dziś jest znów słonecznie, bardzo gorąco i nic nie wskazuje na to, aby pogoda miała pomieszać szyki żużlowcom. Może tylko, gdy telewizja nie dyktuje warunków, chciałoby się obejrzeć ten mecz dopiero wieczorem, gdy termometry będą wskazywać nieco mniej niż 30 stopni. Na takie zmiany jest już jednak za późno, pomęczymy się w upale...

Będzie ekstremalnie, bo pewne jest, że dodatkowo rozgrzeją nas żużlowcy walczący na torze. - Bronimy się przed barażami, takiej wagi jest dla nas ten mecz, a rywal bardzo trudny - mówił trener Stali Stanisław Chomski. - Wrocławianie cały czas są na fali, mają mocnych liderów i punktującego juniora. Ostatnio minimalnie przegrali na ciężkim torze w Tarnowie. Musimy bardzo mocno im się postawić, aby sięgnąć po satysfakcjonujący nas i kibiców wynik. Przede wszystkim trzeba powalczyć o wygrywanie wyścigów. Tego najbardziej nam brakowało w ostatecznie zwycięskich derbach z Falubazem.

Zielonogórzanie przegrali w Gorzowie, w piątek polegli też w Lesznie i już mają sezon z głowy, na pewno nie pojadą o medale. Falubaz nie potrafił pogodzić się z porażką, wąchał i chciał oprotestować nawet paliwo... - Czekałem tylko jak podczas meczu ze Stalą goście wyciągną drobne pieniądze i opłacą nimi protest, aby procedura trwała jeszcze dłużej - mówił Krzysztof Cegielski, wychowanek gorzowskiego żużla, obecnie ekspert telewizyjny. - Teraz znowu to. Można szukać sztuczek regulaminowych, ale co za dużo, to nie zdrowo. W pewnym momencie to robi się po prostu niesmaczne.

Jest finał starcia w parkingu podczas meczu KS Toruń - Unia Leszno. "Nicki Pedersen za kopnięcie w nogę menadżera drużyny KS Toruń Jacka Gajewskiego podczas meczu 12. rundy DMP KS Toruń - Fogo Unia Leszno otrzymał karę pieniężną w wysokości 30 tys. zł. Jacek Gajewski w związku z meczem KS Toruń - Fogo Unia Leszno za prowokowanie Nickiego Pedersena, złamanie regulaminu organizacyjnego DMP oraz wypowiedzi prasowe został ukarany łącznie kwotą 8 tys. zł w zawieszeniu na pół roku. Ponadto ma zakaz przebywania w parku maszyn i wykonywania swej funkcji w trakcie meczu z MrGarden GKM Grudziądz 16 sierpnia."

MONEYMAKESMONEY.PL STAL GORZÓW - BETARD SPARTA WROCŁAW

Niedziela - godz. 17, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

SPARTA: 1. Tai Woffinden, 2. Vaclav Milik, 3. Tomasz Jędrzejak, 4. Michael Jepsen Jensen, 5. Maciej Janowski, 6. Maksym Drabik, 7. Adrian Gała.

STAL: 9. Niels Kristian Iversen, 10. Linus Sundstrom, 11. Matej Zagar, 12. Tomasz Gapiński, 13. Krzysztof Kasprzak, 14. Adrian Cyfer, 15. Bartosz Zmarzlik.

PROGRAM 13. KOLEJKI:

piątek 14 sierpnia:

Fogo Unia Leszno - Falubaz Zielona Góra 48:42

niedziela 16 sierpnia:

godz. 17 MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław

godz. 17 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - KS Toruń

godz. 19.30 nSport+ Unia Tarnów - PGE Stal Rzeszów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

1. Fogo Unia Leszno1327+87
2. Betard Sparta Wrocław1217+80
3. Unia Tarnów1216+11
4. Falubaz Zielona Góra1314-21
5. KS Toruń1214+31
6. PGE Stal Rzeszów1211-30
7. MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów1210+10
8. MrGarden GKM Grudziądz128-168
Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 14. KOLEJKI, niedziela 23 sierpnia: PGE Stal Rzeszów - MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów, Falubaz Zielona Góra - MrGarden GKM Grudziądz, Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław, KS Toruń - Unia Tarnów.

Obrona ligi w barażach? To dziwaczne. "Mecz z Wrocławiem ma ogromną wagę"