Wielkie emocje w końcówce spotkania Wigier. Trzy punkty jadą do Suwałk.

Wigry Suwałki prowadziły już 2:0 w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec, ale rywale zdołali doprowadzić do remisu. W samej końcówce Tomasz Jarzębowski dał prowadzenie znowu Wigrom, a w doliczonym czasie gry Hieronim Zoch obronił jeszcze rzut karny.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Początek sobotniego meczu dla suwalczan ułożył się bardzo dobrze. Już w 4. minucie strzał Łukasza Monety na poprzeczkę odbił bramkarz Zagłębia, ale przy dobitce Kamila Adamka był bezradny. W 32. minucie kapitalnym uderzeniem z ponad 20 metrów na 2:0 podwyższył Bartłomiej Kalinkowski. Potem przez długi czas gościom udawało się powstrzymywać ataki Zagłębia. Aż w końcu po rzucie wolnym pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Michał Fidziukiewicz. W 86. minucie wychowanek MOSP-u Białystok wyrównał na 2:2. Tym razem skutecznie wykończył ładną akcję. Ale z remisu Zagłębie cieszyło się tylko dwie minuty. Po rzucie rożnym i strzale głową ponownie na prowadzenie Wigry wyprowadził kapitan Tomasz Jarzębowski. To drugi gol obrońcy Wigier w sezonie. Już w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę dostał Marcin Sierczyński z Zagłębia. Pomimo gry w osłabieniu Zagłębie zdołało jeszcze wywalczyć rzut karny, ale strzał Fidziukiewicza obronił Zoch, ratując swojej drużynie trzy punkty.

- Po dwóch golach wydawało się, że będziemy kontrolować przebieg wydarzeń na boisku - podsumowuje Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. - Ale napór Zagłębia, które także zagrało bardzo dobry mecz, rósł. Był moment w drugiej połowie, że przez około 15 minut pogubiliśmy się w środku pola i rywale zdołali wyrównać. Ale jestem pełen podziwu dla naszych zawodników, bo w odpowiednim momencie zdołaliśmy jeszcze raz skutecznie zaatakować. Pięknie z rzutu rożnego dośrodkował Bartłomiej Kalinkowski, a Tomasz Jarzębowski strzelił na 3:2. O rzut karny w końcówce możemy mieć pretensje do sędziego, bo naszym zdaniem nic tam nie było. Mecz był bardzo emocjonujący, kibice końcówkę oglądali na stojąco.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Inne wyniki 3. kolejki

Sobota: Rozwój Katowice - Bytovia Bytów 1:1, MKS Kluczbork - Wisła Płock 1:2, Arka Gdynia - GKS Katowice 1:0, Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice 3:1, GKS Bełchatów - Dolcan Ząbki, Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn (dwa mecze o godz. 20).

Niedziela: Pogoń Siedlce - Zawisza Bydgoszcz (godz. 17), Miedź Legnica - Chrobry Głogów (godz. 18).

Tabela I ligi

Dwa pierwsze zespoły awansują. Trzy ostatnie spadają, a drużyna z miejsca 15. zagra w barażu o utrzymanie.