Brzostek i Kołosińska walczą o kolejny medal

W Krakowie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Broniąca tytułu lubelska para Kinga Kołosińska i Monika Brzostek krajowe mistrzostwa rozpoczęła od dwóch zwycięstw i jest już w ćwierćfinale.
W tym roku po raz pierwszy Kinga Kołosińska i Monika Brzostek w pełni reprezentują barwy AZS UMCS TPS Lublin. Jeszcze w poprzednim roku Brzostek była zawodniczką UKS 179 Łódź.

W pierwszym swoim meczu na mistrzostwach lubelska para nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem duetu Marta Pietroczuk/Paulina Stasiak. W pierwszej partii siatkarki AZS UMCS TPS Lublin wygrały 21:11, a w drugiej dały zdobyć rywalkom zaledwie sześć oczek.

Drugi mecz Kołosińskiej i Brzostek z Magdaleną Szczytowicz i Aleksandrą Baron był już zdecydowanie bardziej wyrównany. Lublinianki miały sporo problemów szczególnie w pierwszym secie, ale końcówka tej odsłony spotkania należała już do brązowych medalistek tegorocznych mistrzostw Europy, które wygrały do 19. Druga partia była tylko nieco spokojniejsza, bo Kinga i Monika zwyciężyły 21:17.

W sobotę (początek o 15:40) reprezentantki Polski zagrają w ćwierćfinale, a ich przeciwniczkami będą Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg.